Adana Yüreğir’e Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Hayırlı Olsun… | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Yerel Haberler Adana Yüreğir’e Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Hayırlı Olsun…

Adana Yüreğir’e Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Hayırlı Olsun…

4 ay önce     Yerel Haberler 0
Adana Yüreğir’e Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Hayırlı Olsun…

Adana Yüreğir’e Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Hayırlı Olsun…

Nerede ne yaşanıyor ve yaşatılıyorsa CRT Medya Orada: Adana halkı; Artık gençlerimize sahip çıkılması gerektiğini dile getiriyor… Adana'nın Merkez Yüreğir İlçesine yapılacak olan yarı olimpik yüzme havuzunun temeli atıldı. Yüreğir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında Kışla Mahallesi’ne yarı olimpik yüzme havuzu yapılması için imzalanan protokolün ardından ihalesi yapılarak yapım için yer teslimi yapıldı. Çalışmalara başlayan yüklenici firmanın, hafriyat işlemlerini tamamlamasının yarı olimpik yüzme havuzu için temel atma töreni yapıldı.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, "Havuz tamamlandığında ilçedeki gençlerin sportif faaliyetlerde daha aktif olması ve profesyonel yüzme öğrenmesi sağlanacak. Ben baştan beri hep genç kardeşlerimiz ile birlikte Yüreğir'de bir başarı hikâyesi yazmak istediğimi ifade etmiştim. Gençlerimize çok kıymet veriyoruz çünkü gençler bizim geleceğimiz. İnşallah havuzumuz tamamlandığında açılışını hep birlikte yapacağız” diye belirtti.

Kışla Mahallesi'nde 1260 metrekare kapalı alanda projelendirilen, içerisinde 25 x 12,5 ölçülerinde yarı olimpik yüzme havuzu, mini tribün, soyunma ve antrenör odaları ile engelli soyunma odalarının yer alacağı tesisin 2021 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor. CRT HABER MERKEZİ

 

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!