AŞI, ÖLÜMCÜL VİRÜSTEN İYİDİR... Oğuz Topaçoğlu | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları AŞI, ÖLÜMCÜL VİRÜSTEN İYİDİR... Oğuz Topaçoğlu

AŞI, ÖLÜMCÜL VİRÜSTEN İYİDİR... Oğuz Topaçoğlu

8 ay önce     Köşe Yazıları 0
AŞI, ÖLÜMCÜL VİRÜSTEN İYİDİR... Oğuz Topaçoğlu

AŞI, ÖLÜMCÜL VİRÜSTEN İYİDİR...

Oğuz Topaçoğlu

Sevgili okurlarım siz bu satırları okurken, kulağında bilim insanlarının "en kötü aşı ölümcül virüsten iyidir ve daha az risklidir" sözleri çınlayan ben aşımı yaptırmış olacağım.
Hatırlatmak isterim ki geçen yazımda mutasyon üstüne mutasyon geçiren virüsün 20 ilimizde görüldüğünü yazmıştım; bu il sayısının bugün maalesef 33'e yükseldiğini resmî ifadelerden öğrenmiş bulunuyorum.
Kahraman sağlık ordumuzun başındaki komutanımız Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, son basın toplantısında; mutasyona uğrayan virüse dikkat çekerek, tedbirler konusunda her zamankinden daha dikkatli ve hassas olmamız konusunda bizi uyardı.
Evet sevgili okurlarım, biraz daha sabır; zira tünelin sonundaki ışığı gördük ne mutlu. Şükredelim ki, dünyada şu ya da bu nedenle aşıya ulaşamamış 130 ülke var. Biz de ise şükürler olsun 2. doz aşılar yapılmaya başlandı bile.
Bu arada Mersinde iki güçlü şair ve yazarlar derneği var ve her ikisinin yayın organlarında şahsımın iki yazısına yer vermiş olmaları beni ziyadesiyle memnun etmistir. İlk olarak kısa adı MEYAD olan Mersin Yazarlar Derneği'nin yayın organı 4 MEVSİM'de bir yazıma yer verdiler. Daha sonrada kısa adı MEŞYAD olan Mersin Şairler ve Yazarlar Ddernegi'nin yayın organı MAKİ'de bir başka araştırmam yayınlandı. MEYAD başkanım Sayın Rüştü Aydın ile MEŞYAD Başkanım Sayın Mustafa Doğan'a teşekkürü borç bilirim. Bu arada her şiir kitabını ilk benimle paylaşan ve bana imzalayan ünü ülke sınırlarını aşmış kadim dostum Sadık Yaşar'ın son kitabı "Sadıkname"yi de haftaya sizlerle paylaşmak istiyorum. Kalın sağlıcakla! CRT HABER MERKEZİ

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!