AVUSTRALYA YANGINI DÜNYAYI ÇOK ETKİLEDİ | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları AVUSTRALYA YANGINI DÜNYAYI ÇOK ETKİLEDİ

AVUSTRALYA YANGINI DÜNYAYI ÇOK ETKİLEDİ

2 yıl önce     Köşe Yazıları 0
AVUSTRALYA YANGINI DÜNYAYI ÇOK ETKİLEDİ

AVUSTRALYA YANGINI DÜNYAYI ÇOK ETKİLEDİ

Avustralya yangını; baba ile kızından doğan çocuklar mı çıkardı? Ya da dünyayı yöneten insanlar mı çıkardı sorusu ilk akla geliyor? Dünyada, savaşın birçok çeşitli alternatifi var. Bu da onlardan bir tanesi mi?

Ancak hayvanlar bunu bilmez ve anlamaz ve de hiç farkında olmaz: Resimde gördüğünüz gibi sadece yardım bekler insanlardan. Önemli bir husus, Avustralya Gizli İstihbaratının çok zayıf olması ile fitilin ateşlenmesi kaçınılmaz mı oldu? Bu inanılmaz yangından tüm ülkeler çok etkiledi.

Aylardır devam eden orman yangınları sürüyor. Alevler nedeniyle binlerce bina tahrip olurken, bazı bölgelerde elektrik kesintileri yaşandı ve mobil hizmetlere erişim de engellendi. Eylül ayından beri süren yangında çok insanın hayatını kaybettiği Avustralya yangınında ülke genelinde 19,8 milyon dönüm arazi küle dönerken 480 milyon hayvanın da öldüğü bilgisine ulaşıldı.

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Scott Morrison, yangınlardan etkilenen bölgelere ve yangın zedelere destek için daha önce sözü verilen milyonlarca dolara ilaveten 1,4 milyar dolarlık ek kaynak ayrılacağını söyledi. Dünya gündeminin ilk sıralarında yer alan büyük yangının nedeni merak ediliyor?

CRT MEDYA olarak; Allah yardımcıları olsun, çok acı ve büyük geçmiş olsun ve de bu yaşanan acılara dünya asla seyirci kalmasın, diliyoruz.$

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!