Başarılı Hemşehrilerimizi Hep Birlikte Tanıyalım; HALİL YILDIRIM Kimdir ? (Halk Müziği Sanatçısı) | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları Başarılı Hemşehrilerimizi Hep Birlikte Tanıyalım; HALİL YILDIRIM Kimdir ? (Halk Müziği Sanatçısı)

Başarılı Hemşehrilerimizi Hep Birlikte Tanıyalım; HALİL YILDIRIM Kimdir ? (Halk Müziği Sanatçısı)

2 ay önce     Köşe Yazıları 0
Başarılı Hemşehrilerimizi Hep Birlikte Tanıyalım; HALİL YILDIRIM Kimdir ? (Halk Müziği Sanatçısı)

Başarılı Hemşehrilerimizi Hep Birlikte Tanıyalım;

HALİL YILDIRIM Kimdir?

(Halk müziği Sanatcısı)

 

Ceyhan doğumlu olan Halil Yıldırım; Aslen Malatya Hekimhan’lı olup Türkmen Alevisi bir ailenin evladıdır. İlk orta ve lise hayatını Ceyhan’da tamamlamış.. Babasını 7 yaşında kalp krizinden kaybettiği için hayatın zorluğu ile küçük yaşta tanışmıştır. Kültürü gereği türkü ve bağlama onun genetik yapısında vardır.. 14 yaşında düğünlerde bağlama çalıp türkü söylemeye başlamış ve folklor kültüründe de hizmet etmeye başlamıştır. Lise bittikten sonra ege üniversitesinde 2 yıl halk dansları eğitimi almış sonra devam edemeyip antalyaya gidip anadolu ateşi dans ekibinde 7 ay eğitim almıştır. Hoyat gibi kurumlarda federasyon yarışmalarına katılmıştır. Ama bunun yanında sahnelerde konserlerde kendinden söz ettirmeye başlamıştır.. Askerliğini Ege Ordu Evi daha sonra Batman Bölge Komutanlığında Solist olarak tamamlamıştır. 2008 yılında Adana’ya kesin dönüş yapıp Derya Yıldırım ile evlenmiştir..
 
Sıraç Sadık adında bir oğlu Arwen adında bir kızı vardır.. 2014 yılında Adana Büyükşehir Belediyesinde bağlama ve şan sanatçısı olarak görev almış ve hala görevini sürdürmektedir.. Birçok Avrupa ülkelesinde konserler vermeye Tv, radyo programları yapmaktadır. Kazakistan’da Türk Dünyası yarışmasında bağlama 5’lisi ekibiyle Türkiye’yi temsil edip onur ödülü almışdır.. Serpil sarı ile düet yaptığı YAROY klibi ile çıkış yapmıştır.. Müzik projeleri hala devam etmektedir.. MÜZİK ONUN NEFESİ KADAR DEĞERLİDİR..
#CRT MEDYA Olarak,hemşehrimizi tebrik ediyor,Sağlıklı ve mutlu uzun ömürler diliyoruz. CRT HABER MERKEZİ
    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!