Başarılı Müdürlerimizi hep birlikte tanıyalım; ÇETİN ORANLI KİMDİR? | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Gündem Başarılı Müdürlerimizi hep birlikte tanıyalım; ÇETİN ORANLI KİMDİR?

Başarılı Müdürlerimizi hep birlikte tanıyalım; ÇETİN ORANLI KİMDİR?

3 hafta önce     Gündem 0
Başarılı Müdürlerimizi hep birlikte tanıyalım; ÇETİN ORANLI KİMDİR?

Başarılı Müdürlerimizi hep birlikte tanıyalım;

 

ÇETİN ORANLI KİMDİR?

 
Çetin Oranlı 1974 yılında Ordu’nun Kumru ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Kumru’da tamamladıktan sonra Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını yaptı. Üniversite öğrencisi iken önce Milli Gazete’nin Konya bürosunda, ardından Merhaba Gazetesi’nde çalıştı. Mezuniyet ve askerlik görevinin ardından aynı gazetede Yazı İşleri Müdürü olarak görev aldı. Oranlı, yazı dizileri ve röportajlar başta olmak üzere, gazetecilik çalışmalarından ötürü çok sayıda ödül aldı. Çeşitli panel ve toplantılarda yerel basın ile sorunları üzerine sunumlar yaptı. Merhaba Gazetesi’nde; siyaset, kültür başta olmak üzere gazetecilik yaptığı dönemde yüzlerce röportaj gerçekleştirdi. Oranlı, 2006-2012 yılları arasında iki dönem Konya Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreterliği görevini yaptı.2012 yılından bu yana Basın İlan Kurumu’nda görev yapıyor. İlk kitabı ‘Olaylar ve Kişisel Tecrübe Işığında Gazetecilik’ Mart 2016’da yayımlandı. ‘Sözün Ardı-İz Bırakan Söyleşiler’ ise 2017 yılında okurlarla buluştu. 2018’den itibaren hikaye kitaplarını okurlarla bulurdu. Oranlı’nın Demir Kepenkli Ev isimli kitabı 2018’de, Ruha Dokunan Patiler 2019’da, Ruha Dokunan İnsan Öyküleri ise 2020’de yayımlandı. Oranlı’nın kitapları Hayykitap, Çimke ve Kardelen Yayınları aracılığıyla okurlarla buluştu. 28 Şubat Süreci’nde yaşadıklarına ilişkin çalışmalarını kapsayan kitabı ve yerel basın ile ilgili doktora tez çalışması ise hazırlık aşamasında. Oranlı, Edebiyat, İnsan ve Toplum, Medya, İletişim kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.
 
Halen Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Anabilim Dalı’nda yapan ve İngilizce bilen Oranlı, evli ve 3 çocuk babasıdır.
Mersin Basın İlan Kurumu Müdürlüğünden Adana Basın İlan Kurumu Müdürlüğüne atanan Gazeteci-Yazar kökenli Çetin Oranlı kısa zamanda Adanalıların kalbinde taht kurdu.
Ordu ve Tokat BİK Müdürlüklerinin ardından Basın İlan Kurumu Mersin Şube Müdürlüğünü de başarıyla yapan Oranlı 16 yılı aşkın gazetecilik, ardından da bürokrasi tecrübesi ve disiplini ile Gazeteciler ile uyum içinde görev yaparak, takdir topluyor.
#CRTMEDYA olarak, başarılı Müdürümüzü tebrik ediyor; Sağlıklı ve mutlu başarılarla dolu, uzun ömürler diliyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 9,4 B Erişimi
 
    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!