BAŞKAN RIZA AKPOLAT’LA BEŞİKTAŞ’TA KADIN VE AİLE HİZMETLERİ | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları BAŞKAN RIZA AKPOLAT’LA BEŞİKTAŞ’TA KADIN VE AİLE HİZMETLERİ

BAŞKAN RIZA AKPOLAT’LA BEŞİKTAŞ’TA KADIN VE AİLE HİZMETLERİ

2 yıl önce     Köşe Yazıları 0
BAŞKAN RIZA AKPOLAT’LA BEŞİKTAŞ’TA KADIN VE AİLE HİZMETLERİ

 

BAŞKAN RIZA AKPOLAT’LA BEŞİKTAŞ’TA KADIN VE AİLE HİZMETLERİ

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz belediye binasında düzenlenen resepsiyonla halka tanıtıldı...

Beşiktaş Belediyesi, Eylül ayında meclis kararıyla kurularak faaliyetlerine başlayan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünü 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde tanıttı. Belediye binasında gerçekleşen resepsiyona Başkan Rıza Akpolat da katılarak müdürlüğün faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Beşiktaş Belediyesi, Eylül ayı meclisinde Başkan Rıza Akpolat’ın teklifiyle kurularak faaliyetlerine başlayan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünü belediye binasında düzenlenen resepsiyonla halka tanıttı. Resepsiyon müdürlüğün tanıtım videosu ile başladı. Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Karaman’ın müdürlüğün çalışma alanlarını ve faaliyetlerini anlatttığı konuşmayla devam eden resepsiyonda ünlü piyanist Ezgi Serim de katılımcılara eşsiz bir piyano resitali sundu. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tanıtımı kapsamında bir konuşma gerçekleştirdi.

Başkan Akpolat: "Kadın Sığınma Evi çok yakın bir sürede Beşiktaş'ta hizmete açılacak."

Başkan Akpolat konuşmasına 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün önemine değinerek başladı ve şu ifadeleri kullandı. ‘’Beşiktaş Belediyesi yıllardır farklı birimler üzerinde eşitliği tesis edebilmek için hizmet veren bir kurum. Toplumdaki bu ihtiyaçlara cevap verebilmek için bütüncül bir hizmet anlayışına sahip olmamız gerekiyor. İşte bu yüzden Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzü kurarak bu yolda önemli bir adım atmış olduk. Müdürlüğümüzün vizyonunu sosyal kapsayıcılık ve eşitlik kavramları üzerine oturttuk. Kadın Dayanışma Merkezimiz, Çocuk ve Gençlik Birimimiz ile Eşitlik Birimimiz artık bu müdürlüğün çatısı altında; sığınmacı, göçmen ve tüm dezavantajlı gruplara yönelik şiddet, ayrımcılığı ortadan kaldıran çözüm odaklı projeler üretmeyi sürdürecektir. Önümüzdeki dönemde de bu konularla ilgili çalışmalar yapacağız. İnşallah çok kısa bir zaman içerisinde de Kadın Sığınma Evi'ni Beşiktaş’ta hayata geçireceğiz,’’ dedi. (CRT MEDYA)

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!