Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat konsoloslarla buluştu | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Beşiktaş Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat konsoloslarla buluştu

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat konsoloslarla buluştu

2 yıl önce     Beşiktaş 0
Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat konsoloslarla buluştu

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat konsoloslarla buluştu
Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, İstanbul’da bulunan Başkonsolos ve diplomatik misyon temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.
Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat konsoloslarla buluştu
Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, bu yıldan başlayarak her yıl Avrupa Yerel Demokrasi Haftası içerisinde düzenlenecek olan Beşiktaş Uluslararası Toplantısı ‘ Beşiktaş International Meeting ‘de İstanbul’da bulunan Başkonsolos ve diplomatik misyon temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.
Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın ev sahipliğinde İstanbul’da görev yapan 70 üzerinde ülkenin Başkonsolos ve diplomatik misyon temsilcisinin katıldığı Beşiktaş Uluslararası Toplantısı ‘ Beşiktaş International Meeting’ gerçekleştirildi.
Akpolat: Beşiktaş’ı katılımcılık, çevre ve uluslararası etkinliklerin yeniden ilk akla gelen yeri haline getireceğiz.
Toplantının başlangıcında misafirlerini kapıda karşılayan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat gerçekleştirdiği açılış konuşmasında “ İklim krizi, katılımcı belediyecilik uygulamaları, uluslararası festival ve etkinlikler ile kardeş kent konularının altını çizdi. Şu ifadeleri kullandı:
‘’Belediyemizde partiler üstü bir yönetim anlayışını benimseyerek, her mahallemize, her sokağımıza eşit hizmet götürme prensibiyle çalışıyoruz. Kardeş Kent uygulamasına da özel önem veren bir belediye başkanıyım. Şu anda Beşiktaş Belediyesi olarak yurt dışından 6 kardeş kentimiz bulunuyor.
Bundan sonra da belirleyeceğimiz ortak fayda sağlayacak temalar üzerinden kardeş belediyelerimizi arttıracağız. Diğer yandan, her haftaya bir festival hedefiyle Beşiktaş’ı uluslararası etkinliklerin ev sahibi yapma projemiz var. Dünya festivallerini Beşiktaş’a getirme konusunda da sizlerden fikir ve desteklerinizi beklemekteyiz. Tüm bu alanlarda yapacağımız çalışmalar kapsamında hem uluslararası fonlardan daha fazla faydalanabilmek, hem de ortak projelerimizi artırarak Beşiktaş’ı dünyaya daha fazla entegre edebilmek için sizlerin desteği çok kıymetli olacak. Beşiktaş halkı, çevre bilinci yüksek bireylerden oluşuyor.
Bizim de göreve gelmeden önce en büyük vaatlerimizden biri, karbon ayak izimizi azaltmaktı. Nitekim, ilk el attığımız meselelerden biri de bu oldu. Seçim kampanyam sürecinde ve seçildikten sonra da kendi şahsi hibrit aracımı kullanmaktayım. Kademeli olarak da Belediyemiz araçlarını çevreci araçlara dönüştürmeye hemen başladık. Elektrikli scooterlar şuan Beşiktaş’ın tamamında.
Belediye olarak artık hediyeler konusunda da önemli bir adım attık ve bugün sizler adına da İzmir ormanlarına ağaç diktik. Şu an masalarınızda not almanız için bulunan geri dönüşümlü kalemlerimizdeki karaçam tohumlarını bahçelerinize bugünün anısına dikmenizi rica ediyoruz.‘’ dedi.
Konuşmanın ardından konsoloslar soru ve taleplerini Başkan Akpolat’a ileterek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Başkan Akpolat sorulara toplu cevap vererek başta trafik olmak üzere birçok sorunun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ortak Masalarda çözüleceğinin müjdesini verdi.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!