Beşiktaş Çınar'dan, dikkat çeken derbi yorumu! | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Spor Beşiktaş Çınar'dan, dikkat çeken derbi yorumu!

Beşiktaş Çınar'dan, dikkat çeken derbi yorumu!

7 ay önce     Spor 0
Beşiktaş Çınar'dan, dikkat çeken derbi yorumu!

Beşiktaş'ın Fenerbahçe'yi deplasman da 4-3 mağlup ettiği derbi karşılaşmasının yankıları sürüyor.

Beşiktaş derbisini kaybetmek, Fenerbahçe açısından yıpratıcı oldu. Aslında yenilgiyi değil oyunu ve mücadeleyi görenlerin eleştirileri yüksek dozda oldu. Erol Bulut da hem takımı hazırlaması, hem de yaptığı değişikliklere rağmen sonuç alamaması nedeniyle hedefe kondu. Bunlar normal gelişmeler. Aksi durumda Sergen Yalçın tartışılacaktı.

 Burası Türkiye ve burada hep "tabela" konuşur. Doğru nerede? Serdar ile Caner neden ilk on birde başlamadı sorusuyla, yenilgi bedenleştiriliyor. Hal bu ki böyle bir maçta büyük koz olan Cisse, Perotti, Sosa, Gökhan Gönül, Pelkas ve hatta Gustavo ortalarda yoktu.

Sahada olanların varlık gösteremediği bir maç için, "oynamayanlar" üstünden "suçlama" geliştirmek manasız. Taktik değil mücadele Beşiktaş'a bu maçı kazandıran tek şey sonuna kadar "mücadele" etmesiydi. 10 kişi kaldıklarında bile bunu hissettirmediler. Takım halinde direndiler, koştular, istediler ve kazandılar. Buna taktik diyemeyiz. Bunun adı daha iyi hazırlanmaktır.

Çünkü sahaya baktığımızda Fenerbahçe her alanda üstün. Daha çok şut atmış, top kapmış, pozisyon aramış, orta yapmış. Neredeyse rakibinin iki katı üstünlüğü var. Yedi şutta; beş isabet ve dört gol buldu Beşiktaş. Buna 18'de dokuz ile karşılık verilmiş, ama olmamış.

 Sonuçta derbilerin ruhu vardır. Fenerbahçe de geçen iki sezonda umutsuz gittiği maçları çevirip döndü Kadıköy'e. Bu karşılaşmayı Beşiktaş takımı çok iyi yaşamış, anlamlandırmıştı. Erol Bulut ve ekibinin takım kalitesine bu inadı eklemesi gerekiyordu ama neredeyse tüm takım beklenenin çok altında kaldı

"SIKINTI YOK"

Ligin bitimine 30 maç kaldı. Daha fazlasını da oynayacaklar var. Köprülerin altından çok sular akacak. Kış şartları geliyor, sakatlar – cezalılar olacak. Üç günde bir maç periyodu başlayacak. Fenerbahçe de, diğer takımlar da başka yenilgiler alacaklar. Erol Bulut, 18 yeni oyuncusuna da şans vererek doğru ve ideal takımı için arayış yapmak zorundaydı. Artık kafasındaki taşlar yerine oturdu, kimle devam edeceğini; rotasyonu nasıl yapacağını anladı. İhtiyaçları olan tek şey sezon başındaki inatçı kimliklerine geri dönmeleri… Bunun için özellikle tecrübeli oyuncuların sorumluluk alması gerekiyor.

"DİNAMİT KOYDULAR"

Derbinin iki gün öncesinde Beşiktaş Başkanı, hakem Tugay Kaan Numanoğlu'nu töhmet altında bıraktı. Ardından hakemin babası; "Oğlum küçükken Galatasaraylı" dedi ve derbi çığırından çıktı. Beşiktaş yönetimi, "oynayarak kazanma" ihtimalini belki de düşük görüp, bu gerginlik üstünden fırsat aradı. Ama hem MHK, hem de Federasyon gelişmelere rağmen hakemi değiştirmeyerek dinamitin patlamasına izin verdi. Süper Ligin ipleri elden kaçtı artık. Bundan sonrasında kimse kimseye güvenemez. Düşündürücü. CRT HABER MERKEZİ Erişim; 9.3 B  

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!