CEYHAN BEŞİKTAŞ DOSTLUK KÖPRÜSÜ | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Yerel Haberler CEYHAN BEŞİKTAŞ DOSTLUK KÖPRÜSÜ

CEYHAN BEŞİKTAŞ DOSTLUK KÖPRÜSÜ

2 yıl önce     Yerel Haberler 1
CEYHAN BEŞİKTAŞ DOSTLUK KÖPRÜSÜ


CRT MEDYA Ceyhanlı araştırmacı yazar Ertan Yılmaz’ın il il, ilçe ilçe dostluk köprüsü devam ediyor… CRT HABER-ADANA BAKIŞ Kardeş Gazete; BEŞİKTAŞ ÇINAR-İSTANBUL A’dan Z’ye yazarı ve İstanbul Bölge Müdürü Ertan Yılmaz, “Beşiktaş’ta sevgi ve dostluk dayanışmasına buyurun siz de gelin. Öncelikle şunu ifade etmem gerekiyor ki, bu haber bültenimiz bizim formatımızla sadece, sosyal medya üzerinden 4 milyon kişiye ulaşmaktadır.” KARTAL KALESİNDEN SESLENİŞ Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Çarşı esnafı ile buluştu. Öncelikle; Bir gazeteci olarak değil de 40 yıldır Beşiktaş’ta yaşayan bir insan olarak, bir demokrat ve bir Atatürkçü olarak; Türkiye’nin en aydın, kültürel seviyesinin en yüksek olduğu ilçesi Beşiktaş için ben de oradaydım. Tüm sorunları baştan sona dinledim. Bir Gazeteci olsam da Beşiktaş Ihlamurda, bir Kuaför dükkânım var. Dükkânı oğlum işletiyor. İsmi Erkan. Kendisi de Sosyolog. Oğlum Erkan’ı temsil etmek adına, Beşiktaş’la ilgili bazı konulara ben de değindim. Rıza Başkanımla toplantı sonrası gününü ölümsüzleştirdik ve bazı konuları da özel olarak konuştum.
Belediye Başkanımızın Beşiktaş halkı ile bugün de olduğu gibi halkla bütünleştiğinde sorunları çok daha kolayca aşılacağına ben canı gönülden inanıyorum. Zaten Rıza Başkanımız Beşiktaş ile ilgili eksiğimiz ne varsa ve ne yapılması gerekiyorsa tümünü dile getirdi. Ben diyorum ki, bu konuda uzun yıllar Beşiktaş’ta yaşayan bir insan olarak düşündüm de, ben ne belediye başkanları gürdüm deme gitsin… Tabii ki hepsi artık gerilerde kaldı. Konumuz bugün Beşiktaş’ın sorunları. Efendim Beşiktaş sokaklarında masaların dışarıya taşması, sokaklardan rahatça geçilemediği, otopark sorununun olduğu ve gürültüden rahatsız olunduğu gibi birçok sorunu masaya yatırdık.
Rıza Akpolat, Başkanımız da bunların hepsini not aldı. Sorunları dinleyen Başkanımız Rıza Akpolat bu konudaki değerli görüşlerini aktardı. Akpolat bu sorunlar üzerine ise şunları söyledi: “Öncelikle Beşiktaş’ta bölge bölge bu toplantıların devamı vardır ve olacaktır. Bu sorunları Beşiktaş ilçemizin Emniyet Müdürü olsun kaymakamımız olsun yetkili kişileri ile toplantılar yaparak değerlendirilecek ve bu sorunlar giderilecektir.”
MASALARIN TAMAMI KALDIRILAMAZ
Akpolat Beşiktaş’ın en önemli sorunu için uzun süren görüşlerini aktardı. Beşiktaş’taki masaların insanları mli sorunlarından bir tanesi rahatsız ettiği konusunda yaşanan problemlere değinen başkanımız şöyle devam etti: “Örneğin Masalar ve sandalyelerin tamamı kalkarsa Beşiktaş’a kimse gelmez. Çok daha kaliteli insanların gelmesini kazanmamız gerekiyor ve bu konuda bilirkişilerin denetimi ile sorunlarımızın bir an çözülmesi için çalışmalarımız sürüyor. Beşiktaş esnafımızın yeteri kadar müşterilerine davranış biçimi, sorunlarımızın arasında varsayım takip ediyor… Beşiktaş çok şanslı, bir ilçe bu fırsatı çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor ve hep beraber herkese birçok görev de düşüyor.”
BEŞİKTAŞ ÇOK ŞANSLI ÇÜNKÜ Evet ben de yine diyorum Beşiktaş her konuda çok şanslı. Çünkü Rıza Akpolat gibi genç dinamik aydın ve ileri görüşlü sorunları çözebilen veya çözüm getiren iyi niyetli samimi kişiliği düzgün bir Belediye Başkanımız var. Kendisi bilhassa Belediye Başkanı olarak değil de, halktan biri gibi keşiflere çıkıyor. Beşiktaş’ı geziyor her şeyi yerinde görüyor. Bu çok güzel bir davranış şekli... Örneğin halkla iç içe, ilk toplantıyı yaptık. 40 yıl boyunca ben görmedim. Bu toplantılar mahalle mahalle devam edecek. Çünkü eskiden biz Belediye Başkanlarının yüzünü bile göremezdik, bırakın halkın arasına girmeyi tek tek sorun dinlesin vs. 1980 yıllarında 12 Eylül ihtilalinden dolayı Belediye Başkanı bir albay atandı “Mıstık Sineması” şimdiki adı BKM karşısında bakkal dükkânının önünde peynir tenekelerine tekme attığını gördük. Beşiktaş hem şanslı, hem de konum olarak güzel yerde ve tarihsel olarak ta çok zengin. Biraz beklemek ve sabırlı olmak gerekiyor. Rıza Akpolat Başkanımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Değerli okuyucularımız, gazetemize vermiş olduğunuz desteğiniz ve ilginizden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Esen kalın, Allah’a emanet olun. adanabakiscrt.com Sayın Şahin Özer® Organizatörlüğünde CRT Medya’dan izinsiz kullanılamaz. CRT MEDYA İSTANBUL Araştırmacı yazar Ertan Yılmaz

  1. Avatar Ercan Şahin
    Tebrikler.
    2 yıl önce