CEYHAN GAZETECİLER CEMİYETİ MESLEKTAŞLARINA YAPILAN SALDIRIYI KINADI... | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Gündem CEYHAN GAZETECİLER CEMİYETİ MESLEKTAŞLARINA YAPILAN SALDIRIYI KINADI...

CEYHAN GAZETECİLER CEMİYETİ MESLEKTAŞLARINA YAPILAN SALDIRIYI KINADI...

6 ay önce     Gündem 0
CEYHAN GAZETECİLER CEMİYETİ MESLEKTAŞLARINA YAPILAN SALDIRIYI KINADI...

CEYHAN GAZETECİLER CEMİYETİ MESLEKTAŞLARINA YAPILAN SALDIRIYI KINADI...

Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve TGF Genel Başkanı Semra Şener,yaptığı açıklamada;
Genç gazeteci meslektaşlarımız Kıymet Sarıyıldız, Murat Uçkaç ve İsmail Örs'ün haber takibi sırasında adliye önünde uğradıkları saldırı hepimizi derinden üzmüştür. Tam da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü haftasında bu saldırının gerçekleşmiş olması, aslında anlatmak istediklerimizin yaşanmış üzücü bir özetidir. Gazetecilik bir kamu görevidir. Meslektaşlarımız bu görevi yerine getirirken, yasalardan ve basın kanunundan güç alırlar. Son yıllarda görevleri başındaki gazetecilerin, sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddet, adeta şiddeti uygulayanlar tarafından meşru görülmeye başlanmıştır. Kendilerinde bu hakkı görüyor olmalarının kabul edilebilir hiçbir mazereti yoktur. Aydın Gazeteciler Cemiyeti olarak yaşanan bu üzücü saldırıyı kınıyor, konuyla ilgili yarın Çarşamba günü Cemiyetimizde saat 14.00'te bir basın açıklaması yapacağımızı bildiriyor, birlik ve dayanışma açısından tüm meslektaşlarımızı bekliyoruz"dedi.

“BAŞKAN ÖZER;HALKIN HABER ALMA ÖZGÜRLÜĞÜNE BİR SALDIRIDIR”

Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Şahin Özer'de,Aydın'da,Basın mensuplarına yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek," Bu saldırı aynı zamanda halkın haber alma özgürlüğüne, basın özgürlüğüne bir saldırıdır. Gazetecilere saldırılması, görev yapmalarının engellenmesi kesinlikle kabul edilemez bir olaydır.Olayı Şiddetle kınıyor,Aydın Valililiğinin ve Emniyet müdürlüğünün Saldırıyı gerçekleştirenleri kısa zamanda yakalayarak,adalet önüne çıkarmalarını bekliyor ve konunun takipçisi olacağımızı bildiririz.
Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti olarak,kardeş Aydın Gazeteciler Cemiyetinin ve üyelerinin her zaman yanlarındayız. CRT HABER MERKEZİ

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!