CEYHANDA HAYALDİ GERÇEK OLDU | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Gündem CEYHANDA HAYALDİ GERÇEK OLDU

CEYHANDA HAYALDİ GERÇEK OLDU

1 yıl önce     Gündem 0
CEYHANDA HAYALDİ GERÇEK OLDU

HABER1HABER3

HABER2

 Ceyhan Organize Sanayi Bölgesinde ilk arsa tahsisleri 17 Şubat 2020 Pazartesi günü yapıldı. Saat 14.00’de Ceyhan Kaymakamı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Bayram Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyelerinin huzurunda;

Cansa Tarım Makinaları İmalat Pazarlama ve Tic. San. Ltd. Şti.,
-Samet Hazır Beton İnşaat Madencilik Lojistik Ltd. Şti.,
-Ekton İnşaat Müteahhitlik Lojistik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve
-Özaydın İnşaat Turizm Nakliye Zirai İlaç Gübre Akaryakıt Tarım Ürünleri Motorlu Taşıt ve Tarım Aletleri Alim Satım Komisyonculuğu Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’ye arsa tahsisleri gerçekleştirildi ve sözleşmeleri imzalandı.

Ceyhan'da denize ve limanlara yakın bölgesinde yer alan, 02.08.2016 tarihinde 318 sicil no ile tescil edilmiş olan Ceyhan Karma Organize Sanayi Bölgesinde büyüklükleri 5.000,00 m2 ile 41.500,00 m2 arasında değişen 56 adet sanayi parseli bulunmakta olup ihtiyaca göre birden fazla arsa tahsis yapılabilmektedir.

İlçemiz Sarımazı Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve geçtiğimiz aylarda yol ve altyapı çalışmalarına başlanan Ceyhan OSB’nin 1.etap alanı 1.210.166,00 m2 olarak tescil edilmiş olup yatırımcılardan gelen yoğun talebi karşılamak için 444.000 m2’lik 2.etap genişleme alanı belirlenmiş ve tescil çalışmalarına başlandı.

Müteşebbis Heyet Başkanlığını Adana Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’ın, Yönetim Kurulu Başkanlığını da Ceyhan Kaymakamı Dr.Bayram Yılmaz’ın yaptığı Ceyhan OSB; güneyinde Yumurtalık Serbest Bölgesine, batısında Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesine, doğusunda Erzin OSB’ye sınır olup;
*Denize uzaklığı 1,3 km’dir.
*Bölgede 4 adet liman ve 2 adet iskele bulunmaktadır.
*Bitişiğinde Irak Petrolleri Terminali BOTAŞ ve BTC - Azerbeycan Petrolleri Terminali BİL bulunmakta ve bu işletmelerin limanları yer almaktadır.
*Güney sınırından otoban bağlantı yolu geçmektedir.
*OSB bitişiğinden geçecek şekilde, TCDD tarafından demiryolu bağlantısı planlaması yapılmıştır.

Ceyhan Organize Sanayi Bölgesinde, arsa m2 birim fiyatı arsa ve temel altyapı giderleri bedeli olarak, 1 (bir) yıl süreyle 150,00 (Yüzelli) TL olarak belirlenmiştir.

4562 Sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu’nun Karma OSB'lerde müsaade ettiği yatırımları gerçekleştirmek isteyen yatırımcılara 1/4’ü peşin, kalanı 6’şar arayla 3 eşit taksitle arsa tahsisi yapılabildiğini yetkililer açıkladılar.(CRT MEDYA)

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!