CEYHAN’DA HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULARA YÖNELİK KİTAP BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENDİ | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Gündem CEYHAN’DA HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULARA YÖNELİK KİTAP BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENDİ

CEYHAN’DA HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULARA YÖNELİK KİTAP BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENDİ

2 hafta önce     Gündem 0
CEYHAN’DA HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULARA YÖNELİK KİTAP  BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENDİ

CEYHAN’DA HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULARA YÖNELİK KİTAP

BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENDİ

 
Ceyhan ilçesinde, Ceyhan M Tipi Kapalı Cezaevi ile Ceyhan Tarım Açık Cezaevinde bulunan hükümlü ve tutuklulara yönelik kitap bağış kampanyası başlatıldı.
 
Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Cumhuriyet Parkında hükümlü ve tutuklulara yönelik başlattığı kitap bağışı kampanyası 16 Haziran 2021 tarihline kadar devem edecek.
 
Adalet Bakanlığı ile Kültür Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokol çerçevesinde cezaevinde bulunan hükümlü ve tutuklulara yönelik kitap bağış kampanyasının başlatıldığı belirtildi.
 
Düzenlenen kitap Bağış kampanyasında bir konuşma yapan Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılı Ufuk Mustafa Süren, Adalet Bakanlığı ile Kültür Bankalığı arasında imzalanan iş birliği protokol kapsamında cezaevinde bulunan hükümlü ve tutuklulara yönelik kitap bağış kampanyasının başlatıldığını belirterek, bu proje kapsamında hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlığı kazanılacak.
 
Cezaevindeki kütüphaneler etkin bir hale getirilecek. Yeme içmek ne kadar önemli ise okumakta o kadar önemlidir şeklinde konuştu.
 
Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz’da yaptığı konuşmasında, Adalet Bakanlığı ile Kültür Bakanlığının iş birliği ile tutuklu ve hükümlülere yönelik başlatılan kitap bağış kampanyasının büyük bir anlam taşıdığını
vurgulayarak, kampanyaya destek çıkmak amacıyla 100 adet kitap Ceyhan’daki cezaevlerine gönderileceğini kaydetti. CRT HABER MERKEZİ
 
 
 
 
    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!