Ceyhanlı başarılı Gurbetçileri hep birlikte tanıyalım; Kurtuluş Öz Kimdir ? | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Gündem Ceyhanlı başarılı Gurbetçileri hep birlikte tanıyalım; Kurtuluş Öz Kimdir ?

Ceyhanlı başarılı Gurbetçileri hep birlikte tanıyalım; Kurtuluş Öz Kimdir ?

2 ay önce     Gündem 0
Ceyhanlı başarılı Gurbetçileri hep birlikte tanıyalım; Kurtuluş Öz Kimdir ?

Ceyhanlı başarılı Gurbetçileri hep birlikte tanıyalım; Kurtuluş Öz Kimdir ?

Adana'nın Ceyhan ilçesinde dünyaya geldi.
Adana Fen lisesi mezunu olan Öz,Adana’dan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni kazanan başarılı hemşehrimiz
Ceyhan Kültür ve Dayanışma Derneğinin bursundan yararlandığı gibi,Dernekte iyi bir arkadaşlık örnekleri vererek,dikkatleri üzerinde topladı.
 
Türkiye’de zorlu sınavlar arasında gösterilen Tıpta Uzmanlık Sınavı’nın (TUS) 21 Mart’ta açıklanan sonuçlarına göre İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencisi Kurtuluş Öz, 79.6 puanla tüm zamanların rekorunu kırdı. Hürriyet’e konuşan Öz, sınava iyi hazırlandığını ve cerrahi alanında uzmanlaşmak istediğini söyledi.
 
ÖSYM’nin yaptığı tıp fakültesi mezunlarının uzmanlık eğitimi için branş seçmesine imkan veren TUS, Türkiye’de zorlu sınavlar arasında gösteriliyor. Tıp fakültelerinden öğrenciler sınav için uzun bir hazırlık döneminden geçiyor. 21 Mart’ta açıklanan TUS 2019 sonuçlarının ardından yeni bir rekor geldi. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencisi Kurtuluş Öz, 79.6 ile bugüne kadarki en yüksek puanı alarak birinci oldu.
 
"CERRAHİDE UZMANLAŞACAĞIM"
 
Hürriyet’in sorularını yanıtlayan Öz, tıp fakültesindeki eğitimin yanı sıra TUS’a hazırlamanın zor olduğunu söyledi. Üniversite sınavındaki başarısının ardından Adana’dan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni kazanan başarılı öğrenci, “Adana Fen Lisesi mezunuyum. Üniversitedeki zorlu ders ve uygulamaların yanı sıra TUS’a yönelik de çalıştım. Bu kolay bir dönem değildi. İyi hazırlandım. Ancak rekor kırarak birinci olmayı da beklemiyordum. İlerleyen yıllarda cerrahi alanında uzmanlaşmayı hedefliyorum. Henüz tam net olarak hangi cerrahi alanı olacağına karar vermedim. Başka bir ülkeye gitmeyi düşünmüyorum, Türkiye’ye hizmet edeceğim.Ülkemin iyi doktorlara ihtiyacı var” diye konuştu.
#CRTMEDYA Olarak,başarılı hemşehrimizi tebrik ediyor,Sağlıklı ve mutlu uzun ömürler diliyoruz. CRT HABER MERKEZİ
    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!