FETİH COŞKUNSU; DİPNOT #TR - | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Gündem FETİH COŞKUNSU; DİPNOT #TR -

FETİH COŞKUNSU; DİPNOT #TR -

5 ay önce     Gündem 0
 FETİH COŞKUNSU; DİPNOT #TR -

FETİH COŞKUNSU; DİPNOT #TR -

Neymiş efendim; Dünya'nın bu illete karşı bağışıklık kazanması rahat bir 7 yılmış sürermiş(!) Sürdürürlerse sürer elbette.
İlacı üreten adamlar bile, bu virüs denen illetin rahat bir 10 yıl daha hayatımızda olacağını ayan beyan söylüyorsa, sağlık hor güçleri'nin 7 yılda bağışıklık felan filan demesi yine iyimiş hani. Üç yılını eksik bile söylemişler bu durumda..
 
Ülkeleri ve toplulukları istedikleri gibi yönlendirmenin, baskılamanın, Dünya insanını parmaklarında oynatmanın yolunu ayan beyan çizdiler. Ayrım gayrım kalmadı. Herkesi bu illete muhattap ettiler. Herkesi böylece topyekün ikna ettiler..
Şimdi ise avâl avâl bir yol bulmayı bekliyoruz milletçe. Bir yiğit ağzını açsa da ne yapacağımızı söylese diye. Ne de olsa beklemek bedava! Geri kalan herşey ateşpahası olsa da.
Duydunuz mu? Virüs'ün merkezi dedikleri Çin'de aşısız ilaçsız üç ayda çözülen sorun, 'Dünya çapında' aşıyla ilaçla 7 yılda anca çözülürmüş. Vay canına.. Koca Dünya, bir Çin kadar olamıyormuş yani. Ne kadar da acizmiş Dünya?! Yersen..
 
İnsanlar hayvanları çok üzdü. Çeşitli deneylerde, laboratuarlarda, ilaç üretiminde, kozmetik ürünlerde ve daha bir çok ihtiyaç dışı 'lüks'e giren konularda kullandı attı. Belli ki artık sıra insanlıkta.
Kendini Dünyanın efendisi olarak tanımlayan bir kaç insan (şirket ve vakıf) grubu, hani şu gücü ve etkiyi elinde bulunduran dış manyaklar; sıradan her vatandaşı teker teker korkutma, sürü halinde ayırma ve vakti gelince kullanma yetkisini aldı eline. Herkes kasapta beslenen inek gibi kesilme vaktini bekliyor belki de, kasabın kendisini keseceğinden habersiz.
 
Bir virüs var mı? Var! Hem de bir çok virüs var!
Hem de asırlardan beri var. Peki şimdikinin farkı ne?
Uluslararası bir deney olarak kullanılması ..
Dünya çapında meselenin virüs ve aşı olmadığını da
ayân beyân görüyoruz. Akleden, üzerine düşünür.
 
Ne tedbirler, ne yasaklar, ne de aşı'nın, geçtiğimiz son 1 yılda değişen sosyalhayatımızı eskiye döndürmeyeceğini de gayet biliyoruz.
'Yeni normal' propagandası da dünya çapında bir güzel pazarlanıyor zaten.
Dünya'nın gündemine yerleşen plandemi sürecini ne elimizle, ne de dilimizle değiştiremeyeceğimizi de anladık artık. Güvendiğimiz dağların da plandemi sürecinin bir parçası oluşuna alanen şahit olurken; çaresizce kalben buğzedebiliyoruz ancak.
 
O Mevlâ ki; insanlığın başına bu belâyı saran küresel odakların da, onlara destek çıkan yerli-yabancı bireylerin de yolunu, bahtını ve aklını çıkmazlara, makamlarını da ayaklar altına düşürsün diye dua ediyorum sessiz sessiz.
Başka da bir şey gelmiyor şimdilik elimden.
İster komplo teorileri dersiniz, ister alaya alırsınız bu konuları. Fakat dünya çapında alayımızın yarınlarına kastedildiği ortada.
Aklımıza, neslimize, insan-i hak ve özgürlüklerimize sahip çıkabilenlerden olmamız dileğiyle..
Sağ kalın, sağlıkta kalın!
Fetih Coşkunsu.
Kaynak: Ertan YILMAZ, CRT HABER MERKEZİ
    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!