FETİHCE; GERÇEK BİR HİKÂYENİN AYRINTISI! YAKINDA… | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları FETİHCE; GERÇEK BİR HİKÂYENİN AYRINTISI! YAKINDA…

FETİHCE; GERÇEK BİR HİKÂYENİN AYRINTISI! YAKINDA…

5 ay önce     Köşe Yazıları 0
   FETİHCE; GERÇEK BİR HİKÂYENİN AYRINTISI! YAKINDA…

FETİHCE; GERÇEK BİR HİKÂYENİN AYRINTISI! YAKINDA…

Fetih Coşkunsu’yu tanımıyordum, o güne kadar da kendisini hiç görmemiştim. İlk bulaşacağımız gün CRT Medya Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Özer Beyle, Tekirdağ’dan İstanbul’a dönüyorduk, yolda şöyle bir düşündüm de hayalimde canlandırdığım Fetih Bey; Hani Avrupa denilince kafamda çizdiğim profil; ben az sonra yaşlı-göbekli-kel bir insanla karşılaşacağım vardı. Vay vay! Gelin görün ki, karşılaştığım Fetih Bey, hayal ettiğim Fetih bey profiliyle hiçbir alakası yok, tam aksine 33 yaşında genç bir delikanlı. Yani tamamen yanılmışım. Fetih Beye de sonradan bu konuyu anlattım, tabi ki şaşırdı ve güldü.  

Efendim şimdi FETİHCE’ye geçiyoruz; Avrupa’dan Asya’ya uzanan bir hikâyenin başarı dolu, hüznünü ve azmini ve de bu gerçek yaşam çizgisinde FETİHCE’nin birer birer hızla çıtalarda yükselişini, küçük bir çocuğa anlatır gibi ayrıntısına geçmeden önce: İnsan, dünya ya gelirken coğrafyasını ve çevresini seçme şansı var mı? İnsan yaşamı boyunca nelerle karşılaşacağını önceden bilebilir mi? Tabi ki Hayır! Fetih Bey de, çok genç olmasına rağmen aynen böyle, hayatın inişli ve çıkışlı yollarından bugünlere gelmiş.

Avrupa’nın Bilinen Proje Bilim İnsanı, Fetih Coşkunsu, FETİHCE; Gazeteci / Yazar Ertan Yılmaz’ın kaleminden… Avrupa’dan Asya’ya uzanan bir hikâyenin ayrıntısı… Şöyle ki; Coşkunsu: “Ümitlerim var benim Avrupa’dan Asya’ya.  Duygular içinde deniz derya gibi… Söylenecek sözüm var her bir kıtaya. Kalabalığım… Bir o kadar da yalnız! Tıpkı İstanbul gibi…” diyor.

Fetih Coşkunsu; 70'li yıllarda Türkiye'den Avrupa'ya göç eden iki dedenin torunu ve 6 Ekim 1987'de Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da dünyaya geldi.

1999 yılında İlkokuldan, 2004 yılında ise Amsterdam Bredero Meslek lisesinden mezun oldu. 2004-2006 yıllarında Sosyal Hizmetler eğitimini Amsterdam IN-Holland Yüksekokulunda ve 2006-2010 yıllarında Kültürel Antropoloji ve Sosyolojik Gelişim eğitimini Amsterdam’da Sosyal Bilimler Fakültesinde aldı.

Çocuklu yaşlarında da sosyal girişkenliğiyle tanılan Coşkunsu; 1999 yılında Barış Çocuklar Kulübü ve 2003 yılında Berrak Gençlik Hareketini kurdu. Daha sonra, siyasi ve mesleki girişimleri sebebiyle, bu kuruluşları yönetimdeki arkadaşlarına devretti.

2004'de Hollanda İşçi Partisi PvdA'nın çatısı altında, Hollanda'da o dönem eğitimde cereyan eden staj sorunları ve iş sahasında ayrımcılıkla mücadele için “Stajlar Şimdi” isimli bir çalışma grubu kurdu. 2005 yılında bu çalışma grubu adına Hollanda Meclis Komisyonunda verdiği bir demeç ve çalışma grubunun saha çalışmaları neticesinde; Hollanda Ulusal Basını ve Hollanda Eğitim Bakanlığı staj sorunlarını ülke genelinde gündeme taşıdı.

Amsterdam Büyükşehir Belediyesi ve Hollanda Eğitim Bakanlığı tarafından takdirle ödüllendirilen "Stajlar Şimdi" çalışma grubu, misyonunu tamamladığı gerekçesiyle yönetim kurulu kararıyla 2006 senesinde faaliyetlerine son verdi.

2006 yılında bağımsız bir Sosyal Araştırma Grubu kuran Coşkunsu; 2011 yılında bu grubu (Hollanda Amsterdam'da) proje firması olarak resmileştirdi.

FETİHCE gerçek bir hikâyenin ayrıntısı! Kitap, Türkçe ve İngilizce basılarak Türkiye’de ve Avrupa’da sevgili okuyucularımızla buluşmasını sabırsızlıkla, 2021 yılı sonlarında inşallah bekliyoruz. FETİHCE Mutlaka okunması gereken ve de raflarında benzerine ender rastlanan kitaplardan bir tanesi olacaktır.

Ayrıca şunu da kesinlikle söylemek istiyorum Fetih Coşkunsu’nun farklı bir özelliği daha var. Fetih Beyin küçüklüğünden beri müziğe hevesi o gün, bu gündür içinde ukde kalmış 2 projesi! Birincisi; şarkılarını bir albümde toplamak, ikincisi ise; üst satırlılarımda da belirtiğim gibi; Avrupa’dan Asya’ya uzanan bir hikâyenin ayrıntısı FETİHCE. Her iki projesi de mutlu sona ulaşmak üzere.

Fetih Bey, sözlerini yazdığı, bestelediği ve de seslendirdiği 6 tane müzik eseri son aşamaya geldi. Fetih Beyi tebrik ediyorum. Henüz tamamlanmadan 6 eserini de tamamını dinledim, farklı bir güzelliğe, farklı bir akıcılığa ve sindire sindire bir çalışmaya ve özveriye sahip: Duygu yüklü ve de her kesimin kendisinde bir şeyleri bulabileceği kalıcı eserler: Yıllarını müziğe adamış profesyonel bir sanatçı gibi, bütün şarkılarını büyük bir ustalıkla okumuş. Son günlerde sosyal medyada da kısa kısa paylaşımlarıyla takipçilerini motive ediyor olması... Buradan ilan ediyorum! Fetih Bey, Müzik dünyasına da hoş geldiniz, hayırlı olsun.

Fetih Coşkunsu, yolunuz ve bahtınız açık olsun diyoruz ve kendisini CRT MEDYA ve BEŞİKTAŞ ÇINAR Gazetesi ailesi olarak tebrik ediyor kutluyoruz. Kaynak: Ertan Yılmaz CRT HABER MERKEZİ

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!