Gurbetteki temsilcimiz gurur kaynağımız Gazeteci Yazar Ceyhanlı Murat Ağırel'i tanıyalım; | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları Gurbetteki temsilcimiz gurur kaynağımız Gazeteci Yazar Ceyhanlı Murat Ağırel'i tanıyalım;

Gurbetteki temsilcimiz gurur kaynağımız Gazeteci Yazar Ceyhanlı Murat Ağırel'i tanıyalım;

7 ay önce     Köşe Yazıları 0
Gurbetteki temsilcimiz gurur kaynağımız Gazeteci Yazar Ceyhanlı Murat Ağırel'i tanıyalım;

 

Gurbetteki temsilcimiz gurur kaynağımız Gazeteci Yazar Ceyhanlı Murat Ağırel'i tanıyalım;

 
Murat Ağırel Kimdir ?
Gazeteci – Yazar olan,Murat Ağırel 23 Eylül 1978 Yılında Adana'nın Ceyhan ilçesinde doğdu.
Emekçi bir Aile olan Bedriye Ağırel ve Sadık Ağırel'in evladıdır.
Murat Ağırel, liseye kadar eğitimini Ceyhan'da tamamlamıştır. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Otomotiv Bölümünün ardından Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümünden mezun olmuştur.
Sarmal adlı kitabı ile gündem olan Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, daha önce de,İYİ Parti'den İstanbul milletvekili adayı oldu.
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü'nü de başarı ile bitirmiştir.
2006 senesinde Bizkaçkişiyiz Sivil Toplum Platformu kurucusu ve İstanbul İl Başkanlığını yürütmüştür. Dört büyük Cumhuriyet Mitingi'ni tertip etmiş, 3 Hukuka Saygı Mitingi, 7 Teröre Lanet Mitingi, 22 Sokak yürüyüşü, 1274 salon toplantısı, 5 Türkiye Forumu'nu da düzenleyenlerden olmuştur. Memleket Sevdalıları Derneği kuruculuğunu yapmıştır ve 3 dönem Genel Başkanlığı görevinde de bulunmuştur. 2008 yılında Ergenekon davasında gözaltına alınmış ve 7 yıl 3 ay cezaya çarptırılmıştır.
Son yıllarda kamu kurumlarındaki usulsüzlük iddiaları ile ilgili yazılmış Şaki – İlk Defa Yayımlanan Sayıştay Belgeleri isimli kitabı ve Sarmal adlı kitabı yayınlamıştır.
Murat Ağırel son olarakYeniçağ Gazetesi'nde yazar olarak çalışmaktadır. Daha önce Medya Siyaset ve Oda TV bünyesinde de yer almış ve yazılar yazmıştır. 27. dönem İYİ Parti İstanbul Milletvekili Adayı olarak seçime girmiştir.
MURAT AĞIREL'İN KİTAPLARI
Şaki ,Sarmal.
35 Yıllık Gazeteci Şahin Özer olarak,Murat Ağırel'i,Melike Birgölge'yi Emin Çölaşan'ı,Uğur Dündar'ıYılmaz Özdil'ı,Nedim Şener'i,mustafa Balbay'ı ve Genel Başkanım Atilla Sertel'i komşum Aile dostum Murat Ağırel gibi Yusuf Asal'ı okur ve yakinen tanırım.
Doğruluğun yolunda ilerlerken güzel ve anlamlı hayat yaşamak konusunda verdiği mücadelede yoluna devam eden, azmin zaferini başarıyla taçlandıran,
Doğruluk ve dürüstlüğün sembolü olarak,
genç bir yazar olan Ağırel,Yazdığı konuya yetkin üslubu ve zekâsı ile benim gazetecilik ve yazı yazma şaşkınlığımı gizleyemem.Ben kendi çocuklarıma bile gazeteci olma, dedim
Ama bu mesleği seçtiler.iyiki de seçmişler.
Yaşama dair yazdığı yazılarda hayatın kaçınılmaz gerçek yaşamın ta kendisi olan satırlarını keyifle okuduğum Murat Açıkel'in
kitaplarını kitapevlerinden arayın bulun okuyun tavsiye ederim.
CRT MEDYA Olarak,Ceyhan'ın yüzakı hemşehrimiz Aile dostum Murat Ağırel'e Sağlıklı ve mutlu başarılarla dolu nice yıllar,diliyoruz. CRT HABER MERKEZİ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9,9 B Erişim
 
 
    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!