İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çanakkale'ye çıkartma yaptı... | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Gündem İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çanakkale'ye çıkartma yaptı...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çanakkale'ye çıkartma yaptı...

3 ay önce     Gündem 0
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çanakkale'ye çıkartma yaptı...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çanakkale'ye çıkartma yaptı...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. Yıl Dönümü Töreni'ne katılmak üzere geldiği Çanakkale'de esnafı ziyaret ettti ve büyük ilgi gördü.
Biga ilçesine gelen Akşener'i, burada partililer karşıladı.Çanakkale'ye oy istemeye gelmediğini, dert ve sorun dinlemeye geldiğini belirten Akşener, bir iş yerinde yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:
 
"Siyasette rekabet olduğunda sizin üzerinizden seçmen velinimet gibi görülüyor. Ben sizlerden çok şey öğrendim. Esnaf elektrik parasından çok şikayet ediyor. Kovid-19 ile beraber işlerin çok düştüğünü söylüyorlar. Kirada olan yerlerde stopajdan çok şikayet var.
 
Çanakkalede partililer tarafından karşılanan Akşener, Cumhuriyet Meydanı ve feribot iskelesindeki esnaflarla sohbet edip sorunlarını dinledi.
 
Bunun ardından gazetecilere konuşan Akşener, şu görüşleri paylaştı:
"Türkiye için bugünün Çanakkale ruhunun canlandığı bir gün olmasını diliyorum. Özelliği de şu kuzey, güney, doğu, batı herkesin ve her bir yaş grubunun burada buluştuğu, kiminin fiziki olarak burada gelip şehit düştüğü ya da gazi olduğu, kiminin ruhunun burada olduğu bir dönem o. Bugün onu hem anmak hem o ruhu yeniden canlandırmak hem de şehitlerimize dua etmek için buradayız. Buranın o manevi atmosferi, insanın zaman zaman üzüntülerine sebep olan birçok meseleyi, bunu bir insan olarak söylüyorum, siyasi değil söylediğim, ortadan kaldırabiliyor. Buranın öyle bir atmosferi var. Dolayısıyla Allah hepimizi, şimdi siyasi şapkamla söylüyorum bunu, bütün siyasilerin bu ruha sahip olmasını, burada şehit düşen büyüklerimizin ruhuna layık olmasını diliyorum. Allah hiçbirimizi utandırmasın."
 
Akşener, gazetecilerin, HDP'nin kapatılması istemiyle açılan davaya ilişkin sorularına ise yanıt vermedi.
Bir kırtasiyeyi ziyaret eden Akşener, çıkışta İyi Parti İl Genel Meclis Üyesi Ali Rasim Acar'ın oğlu Halil İbrahim Acar ile Muazzez Sevim'in nişan yüzüklerini takıp mutluluklar diledi.
 
Kendisinin çok mutlu bir evlilik geçirdiğini vurgulayan Akşener, yüzük kurdelelerini de bekarlara dağıttı ve daha Sonra heyetiyle birlikte iskeleye binerek,Çanakkalenin bir ilçesindeki etkinliğe katılmak üzere harekat etti.Gözler Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ceyhanlı Prof.Dr.Şule Gök Tüdeşi de aradı. CRT HABER MERKEZİ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!