KAMBER BULKAYA (Raftaki Kramponlar | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları KAMBER BULKAYA (Raftaki Kramponlar

KAMBER BULKAYA (Raftaki Kramponlar

7 ay önce     Köşe Yazıları 0
KAMBER BULKAYA (Raftaki Kramponlar

KAMBER BULKAYA (Raftaki Kramponlar)

Futbolun ve eğitimin emekçisi olan Ceyhanlı Kamber Bulkaya'yı CRT MEDYA Şahin Özer kalemine aldı.

Kamber Bulkaya Kimdir ?

1953 Yılında Adana'nın Ceyhan ilçesinde dünyaya geldim.Daha Çocukluk yıllarımızda,
okuldan geri kalan zamanlarda ,mahalle aralarında topun arkasında koşmaya başladım.Zaman zaman başka mahalleler ile maçlar yapma çabalarımız oldu.1970 yılına kadar devam eden mahalle futbolu,bu tarihten sonra camcı Selçuk KOLAY'ın kurduğu Ceyhan İdman Yurdu 'nda devam etti. Ceyhan İdman Yurdu takımı ile gayri federe turnuvalara katıldık. O turnuvalar gerçekten çok kaliteli maçlara sahne oluyordu.
Maçlar genellikle Büyük Saha dediğimiz( Bugünkü Tatlıcı Köse'nin pastahanesinin olduğu mevkii ) sahada yapılırdı. Daha sonraları (1973 yılı) Adana'nın Köklü Kulüplerinden Ceyhangücü Ailesine katıldım.

Ceyhangücü'nde çok değerli büyüklerim Naci KUYUMCU,ibrahim KÖK (matador), Sabri SEVİM (topal Dabri) ile birlikte çalışma onuruna eriştim.CEYHANGÜCÜ, gerçekten bir okul ,bir aile yuvası gibi her gencin ibretle baktığı bir futbol külübüydü.1973-74 sezonunda Adana 1.Amatör Küme şampiyonu olarak Kahramanmaraş'ta yapılan grup maçlarına katıldık. 1975 yılında Mersin Eğitim Enstitüsünü kazandıktan sonra

,1977 yılında öğretmen olarak Hatay'a atandım.1979 yılında öğretmen olarak Ceyhan'a geldim.Ceyhan'daki öğretmenleğim sırasında okulun tüm spor faaliyetlerini yürüttüm.Bu arada çeşitli branşlarda (Atletizm) Türkiye Şampiyonlukları kazandık.1983-84 yılında Adana'da açılan futbol hakem kursuna katılarak Adana Bölge Hakemliği yaptım. 1986 yılında Adana 'da açılan C antrenör kursunu bitirdikten sonra Ceyhansporu çalıştırmam istendi.Öğretmen olduğum için.Valilkten alınan izin ile Ceyhansporda görev yapmam sağlandı.Bu nedenle hakemliği bıraktım.İki yıl Ceyhanspor'da Teknik Direkdörlük yaptım.Ailem Ceyhangücü hocalarına,

Yöneticilerine,Sporcularına ve hocalarına Selam ve Sevgiler Sunuyorum.Ceyhanspor'da birlikte çalıştığım tüm sporcu kardeşlerime,
yöneticilere ve emek veren herkese selam ve Sevgiler Sunuyorum.Ceyhansporumuza'da başarılar diliyorum. Birlikte görev yaptığım öğretmen arkadaşlarıma'da Selam ve Saygılarımı Sunuyor,öğretmenler günlerini'de kutluyorum.
Özellikle'de Uzun zaman sonra Raflardan indirip,anılarımızı tazeleyen Ceyhanspor'da da bizi yalnız bırakmayıp Ceyhan'ın Sporuna katkı sağlayan Saygıdeğer dostum Şahin Özer'e ve CRT MEDYA ya, Teşekkür ediyorum.

Bizde Saygıdeğer Öğretmenimiz ve Spor adamı Kamber hocamızın Öğretmenler gününü kutluyor,Sağlıklı ve mutlu bir ömürboyu mutluluklar diliyoruz.
Hazırlayan CRT MEDYA Şahin Özer.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!