"NE ÇOK ÖLDÜK YAŞATMAK İÇİN" Oğuz Topaçoğlu | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Gündem "NE ÇOK ÖLDÜK YAŞATMAK İÇİN" Oğuz Topaçoğlu

"NE ÇOK ÖLDÜK YAŞATMAK İÇİN" Oğuz Topaçoğlu

7 ay önce     Gündem 0

"NE ÇOK ÖLDÜK YAŞATMAK İÇİN"

Oğuz Topaçoğlu

Bir Aralık günü teröristlerin saldırısı sonucu öldürülen Onat Kutlar'ın ölümsüz dizelerinin arasından seçip aldım: "...Ne çok öldük yaşatmak için..."
Haberlerde bir gün içinde 5 doktorun Covid-19 nedeniyle yaşamlarını yitirdiklerini duyunca... Bu doktorlardan biri de adaşımdı. Son açıklamalara göre, bugüne kadar aralarında doktorlarında bulunduğu 149 sağlık çalışanı hayatını kaybetti. Evet, herşeye rağmen; siz dikkatsiz ve gevşek insanları yaşatmak için canlarını feda ettiler.

Maske-mesafe-temizlik 3'lüsünden oluşan en basit bir kuralı dahi uygulamaktan aciz siz insanımsıları yaşatmak için öldüler. Son yazımda "Tam kapanma geliyor, seferberlik ruhuyla hareket etmeliyiz" demiştim.

Bu yazımı kapanmanın 2'nci günü kaleme alıyorum.

25 yıl önce aramızdan ayrılan Onat Kutlar unutuldu. Ama, "...ne çok öldük yaşatmak için..." dizeleri ölümsüz ve hâlâ günümüze ışık tutuyor. Kutlar, 11 gün yaşama tutunmaya çalıştıktan sonra hayatını kaybetti.
11 mart tarihinde Covid-19'dan ilk ölüm vakası gerçekleşti. Kadere bak bu olaydan 10 ay sonra 11 aralık tarihinde ilk aşı ülkemizde olacak. 11 rakamlarının bize söylemek istediği birşey mi var? İşin bu kısmıyla Nümerolojiylei ilgilenenlere bırakıyorum.

Ancak unutmadan ifade edeyim, artık Maske-mesafe-temizlikten oluşan 3'lü kurala bir 4'üncüsü eklendi: o da aşı... Tekrar ediyorum, bu kötü günleri hep birlikte el ele aşacağız. Kalın sağlıcakla. CRT HABER MERKEZİ

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!