NEDİM KOCABAŞ (Raftaki Kramponlar) | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Spor NEDİM KOCABAŞ (Raftaki Kramponlar)

NEDİM KOCABAŞ (Raftaki Kramponlar)

8 ay önce     Spor 0
NEDİM KOCABAŞ (Raftaki Kramponlar)

 NEDİM KOCABAŞ (Raftaki Kramponlar)

Ceyhanspor'un efsane Futbolcusu olan Ceyhanlı Nedim Kocabaş'ı CRT MEDYA Şahin Özer kalemine aldı.

Nedim Kocabaş Kimdir?

1957 yılında Adana'nın Ceyhan ilçesinde doğdum.Futbolla tanışmamız hemen her futbolcu gibi o dönemde mahalle takımları vardı.Ben de o dönemlerde Semt sahalarında arkadaşlarla maç oynamaya giderdim.Eskiden her mahallede semt sahaları vardı.Mahallenin gençlerinden kurulma bir takım vardı ben de oynuyordum.Arkadaşlarım O dönemde Kurtsanspor'a gidiyordu bende Kurtsanspor'da lisanslı Futbolcu oldum.Yani bugünkü Adana'nın Köklü kulübü Doğanspor'da merhum Kulüp ismail ile beraberdik.Merhum Abdullah Keskin,izzet,Abdülkerim, gibi çok arkadaşım ile Doğanspor'da birlikte oynadım.Doğanspor'dan Ceyhanspor'a transfer oldum.Ceyhanspor'da uzun yıllar oynayıp takım kaptanlıģı da yaptım.Yine Ceyhanlı 'ın arkadaşım ile birlikte oynadım.Yıllarca bize evladımız dediler ama dışarıdan gelenlere ayrı para bize ayrı para verdiler.Tabi ben ve arkadaşlarım paraya önem vermedik hep Ceyhan milliyetçiliği yaptık.

Sonra ikinci ligde mücadele eden Tokatspor'a transfer oldum.Tokatspor'da bir sezon oynadım ve Ceyhanın en güzel şekilde temsil ettim. Ceyhanspor ligden küme düşmüştü. Ceyhanspor için yeni bir oluşum yapmaya çalışılıyordu.Ceyhanspor Ceyhan gücü Doğanspor takımlarından oyuncuları alınarak, karma bir takım yapılıyordu bende memleket aşkı ağır bastı ve Ceyhanspor'a geri döndüm.
Üçüncü ligde 2 yıl daha oynayıp futbola noktayı koydum.0 dönem hocamız Faruk Karadoğan daha sonra Murat Karataş geldi.O zamanda Futbolu bırakıp Antrönör kursuna gidip hoca oldum.Ceyansporda Davut Uçakla yardımcı hocalık yaptım.Ceyhansporda en fazla oynadığım gibi,Alt yapıda ve üst yapıda uzun yıllar görev yaptım.

Ceyhansporlu yöneticilerin yabancı hayranlığı yüzünden,kendimi inzivaya çekip,Veteranlar Takımını kurup arkadaşlarımızla kol kola verip,Ceyhan'ı temsil ediyoruz.Tabi bu arada yaşantımı sürdürüyorum. Ceyhan spor'da oynamış Ceyhan futboluna Katkıları olmuş kardeşlerime,abilerime arkadaşlarıma teşekkür ederim.Hakkın Rahmetine kavuşanlara'da, Allah'tan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun. Kalanlara sağlık ve mutlu yaşamlar diliyorum. Şahin Özer kardeşim de benim gibi Kurtsanspor Çatısından gelip hala Doğanspor'da, Ceyhanspor'da,Yumurtalıksporda,Zeytinbeli
spor'da,Mercimeksporda hocalık yaptı.

Ceyhanspor'da Üçüncü ligde Başkanlık yaptı.Ceyhanlılara sahip çıktı.Halen Doğanspor'daidarecilik ve CRT MEDYA da Ceyhan'ın gözü kulağı Sesi olarak,hizmet veriyor.Eski sporcuları da raflardan indirip gündemde tutuyor. Ceyhan'a ve Spor Camiasına katkılarından dolayı teşekkür ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum.Ayrıca milli takımımız Ceyhanspor'a da, ikinci lig yolunda başarılar diliyorum "dedi.
Bizde #CRT MEDYA Olarak,Türk Futboluna Ceyhanspor'umuza Amatörlerimize ve halen Veteranlara katkısından dolayı teşekkür ediyor,
Sağlıklı ve mutlu bir ömürboyu mutluluklar diliyoruz.
Hazırlayan CRT MEDYA Şahin Özer.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!