SAHADAKİ GAZETECİLER HAYDİ AŞIYA! Oğuz Topaçoğlu | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Gündem SAHADAKİ GAZETECİLER HAYDİ AŞIYA! Oğuz Topaçoğlu

SAHADAKİ GAZETECİLER HAYDİ AŞIYA! Oğuz Topaçoğlu

3 ay önce     Gündem 0
SAHADAKİ GAZETECİLER HAYDİ AŞIYA!  Oğuz Topaçoğlu

SAHADAKİ GAZETECİLER HAYDİ AŞIYA!

Oğuz Topaçoğlu

Sevgili okurlarım, Ceyhan Gazeteciler Derneği Başkanım Sayın Şahin Özer konuyu çok iyi biliyor; 11 Mart 2020 tarihinden bugüne bir sözüm vardı, bu musibet virüs belasından kurtuluncaya kadar yazmaya devam edecektim. Zaman zaman umutsuzluğa kapılmadım değil. Bırakın Covid-19 ile ilgili uyarı yazmayı, gazetecilik mesleğimi dahi bırakmayı bile düşündüm. Ancak bizi okullarında okutan bugünlere gelmemizi sağlayan milletimize karşı görevlerimiz vardı ve bu yüzden tüm olumsuzluklara karşın yazmaya devam kararı aldım. Sağolsun varolsun, Şahin Başkanımın sözleri dün gibi kulağımda; "Ağabey, hiçbir yerde yazamasanda, yazdırmasalarda bir hemşehrimiz olarak CRT MEDYA'nın kapıları her zaman sana açıktır." Hatırlatmak isterim aylar önce yazmıştım; gazeteciler de kamu görevi yapmaktadır, bu nedende sahadaki gazetecilere aşılamada öncelik verilmelidir diye... Elbette başta Şahin Başkanım olmak üzere gazeteci cemiyetleri ve derneklerinin de girişimleri sonucu nihayet gazetecilere de aşılama başlatıldı. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca önderliğinde cansiperane görev yapan sağlık ordumuzla birlikte cephenin ön saflarında mücadele eden biz gazetecilere düşen görev behemehâl şu ya da bu demeden aşı olmaktır. Hangi aşıyı olalım tartışmalarını gereksiz buluyorum Yine unutmayalım ki "En kötü aşı virüsten ölmekten iyidir" Ve yine unutmayalım ki, aşı en etkili korunma yöntemidir.

Bu arada Mersinli meslek büyüklerimizden gazeteci ağabeyimiz Fikret Ünver'i kaybettik, hem de "kanser haftası" içinde... Mesleğe başladığım 1975 yılından beri tanıdığım Fikret ağabey tamamen sigaraya bağlı nedenlerle aramızdan ayrıldı. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun demekten başka elimizden birşey gelmiyor.
Ailesinde 2 büyüğünü yine tamamen sigaraya bağlı nedenle akciğer kanserinden kaybetmiş olmanın derin acısını yaşayan biri olarak, yani Nasrettin Hoca'nın işaret buyurduğu gibi, "damdan düşen biri" olarak diyorum ki, lütfen bırakın artık şu sigara denilen zehiri. Kendinize acımıyorsanız, bari sevdiklerinize, sizi sevenlere acıyın. Kalın sağlıcakla!... CRT HABER MERKEZİ

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!