TURGUT AYDEMİR (Raftaki Kramponlar) | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Spor TURGUT AYDEMİR (Raftaki Kramponlar)

TURGUT AYDEMİR (Raftaki Kramponlar)

7 ay önce     Spor 0
TURGUT AYDEMİR (Raftaki Kramponlar)

TURGUT AYDEMİR (Raftaki Kramponlar)

Futbolun Efsanesi olan Ceyhanlı Turgut Aydemir 'i CRT MEDYA Şahin Özer kalemine aldı.

Turgut Aydemir Kimdir ?

04-03-1984 Adana'nın Ceyhan ilçesinde doğdum.Futbola köyde mahalle aralarında oynayarak başladım.Abim Mehmet Ali'nin Sayesinde futbolu çok sevdim. Köyümüzde profosyonel futbol geçmişi olan büyüklerimizi görünce daha bir özveri ile işe sarılmaya çalıştım.İlk olarak, Ceyhansporda lisansım çıktı.Rahmetli Abdullah Keskin hocam ilk lisansımın çıkmasına vesile oldu.Sonra ilk defa formayı o verdi.Allah mekanını cennet eylesin.
Daha sonra 3 sene alt yapıda futbol oynadım.A takım için yetersiz bulunduğum için Osmaniye Polisgücü takımı ile antremanlara çıktım.
akabamız olan Hüseyin Polat amcam rahmetli Kemal Hoca(Arap kemal) ile görüştü.Beğenildim ve Osmaniyede şampiyonluğa oynayan Polisgücü takımında lisansım çıktı ve oynamaya başladım.sürekli 11 de oynamasamda oynadığım her maç üzerine koymaya çalışıyordum.

Yıl sonu Osmaniyespor takımıyla çıkmayı başardım.
Bana profosyonel olma şansını veren Adem Hurma hocama teşekkür ediyorum.
Daha sonraki sezon Feyzullah hoca ile kısa bir çalışmamız oldu o ayrıldıktan sonra Özkan hocamla çalıştık.Bana güvenip formayı verdiği için onada şükranlarımı sunuyorum.yıl sonunda Çanakkale Dardanel Spora transfer oldum.2 ay Kamp sonrası takımdan ayrılmak zorunda kaldım ve yine bir 2.lig takımı olan Alanyaspora transfer oldum.
Alanyaspor'da fazla forma şansı bulamadım ve yıl sonu 3.lig ekibi yıldırım Bosna spora transfer oldum.
Mehmet Ali abim ve Cafer ile aynı aynı takımda ve aynı odada kalıyorduk.Çok güzel günlerimiz geçti.Daha sonra Cizrespora transfer oldum.
Cizreden'de Ceyhanspora transfer oldum.2009 yılında Ceyhansporu ligde bırakmamıza rağmen bi önceki seneden dolayı yaşanan talihsiz olaydan dolayı küme düşürüldü.Aynı sezon futbolda yaş kuralı çıkınca 25 yaşında Amatöre dönmek zorunda kaldım.

Ceyhansporla tekrar anlaştım.Çok iyi futbolculardan kurulu bir takım oluşturuldu ama, istikrarı bi türlü yakalayamadık finalde 2.0 mağlup olduk.diğer sezon tekrar anlaştım Ceyhansporla kaptanlığa getirildim.Mütevazı bir kadro ile çok mücadele ederek süper amatör lig şampiyonu olarak bal ligine çıktık.Nuh hocam ve Erdal hocam'la güzel bir sezon geçirdik.Beni Sezon sonu payas Belediyespor hocası Derman Gözükara aradı ve transfer etmek istediğini söyledi.
Bende önceliğim Ceyhanspor dedim ve Ceyhansporla görüşmeden birşey diyemem hocam dedim.Hocadan biraz süre istedim.Sonra Ceyhanspor dan müsade isteyip Payas Belediyesporla anlaştım.
Daha sonra sırasıyla Adana Gençlerbirliği,Elbistan Belediye spor.Sonra da,tekrar Ceyhanspor, Elbistan Belediye spor,Karacabey Belediyespor ve son olarak da,Şehrimin diğer takımı olan Ceyhan Doganspor'da oynadıktan sonra 32 yaşında futbolu bıraktım.( dizimden ve tendondan sakatlık geçirdiğim için) daha sonra TFF C Antrenörlük Belgesi aldım.Halk Eğitim Futbol Kursu açıyorum diğer hocalarım gibi.Bir süre Adanaspor Futbol okulunda hocalık yaptım.Mehmet Ali hocam ve Alper hocamla.

Şuan turizm de çalışıyorum. Bende emeği olan bütün hocalarıma teşekkür ediyorum.ayrıca bana yer ayıran Şahin özer abime ve CRTMEDYA ya ayrıca teşekkür ediyorum.
Bizde Türk Futboluna ve Ceyhan Futboluna başarılı bir şekilde hizmet eden,bundan sonraki yaşamında da Sağlıklı ve mutlu başarılarla dolu nice yıllar diliyoruz.
Hazırlayan CRT MEDYA Şahin Özer.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!