VİRÜS ARTIK EVİMİZDE (HES KODU ALDINIZ MI?) Oğuz Topaçoğlu | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları VİRÜS ARTIK EVİMİZDE (HES KODU ALDINIZ MI?) Oğuz Topaçoğlu

VİRÜS ARTIK EVİMİZDE (HES KODU ALDINIZ MI?) Oğuz Topaçoğlu

7 ay önce     Köşe Yazıları 0
VİRÜS ARTIK EVİMİZDE (HES KODU ALDINIZ MI?) Oğuz Topaçoğlu

VİRÜS ARTIK EVİMİZDE (HES KODU ALDINIZ MI?)

Oğuz Topaçoğlu

Tam aşı geldi sevincini yaşamak üzere iken onca çabamız boşa gitti. Bu hafta 3 kuzenimde birden Covid-19 testi pozitif çıktı, aile içi bulaş nedeniyle... Allah'tan genç oldukları için hafif semptomlarla atlatıyorlar ve malûm karantinadalar.
11 Mart gününden buyana kendilerini izole ettikleri ve sosyal izolasyona harfiyen uydukları halde gevşek komşuları yüzünden maalesef Covid-19 musibetine yakalandılar. Bu üzüntüyü yaşarken, toplumda hala HES kodu almayan vatandaşların olduğunu bizzat tespit etmem uzuntumun daha da artmasina neden oldu. Bunu yağmurlu bir havada kentin en büyük AVM'lerinden birinin önündeki uzun kuyrukta tespit ettim ve inanın büyük üzüntü ve umutsuzluk yaşadım. Yine bir büyük AVM'de ise ne HES kontrolü ne de ateş ölçme vardı.Bu arada Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca'nın son açıklamasında özellikle Mersin, Adana ve Hatay illerimizde Covid-19 vaka sayılarındaki artışa dikkat çektiğini düşününce bir araştırmacı gazeteci- yazar olarak daha da büyük üzüntüye gark oldum.

"Sözün bittiği yerdeyiz" derler ya, artık sorumsuz vatandaş yerine sorunlu vatandaş sözcüğünü de eklemek istiyorum. Dilimde tüy bitti, artık fırından ekmek almaz oldum. Geçtiğimiz gün zorunlu olarak uğradığım mahalli fırında aynı kişinin hem ekmek verdiğini hem de para işine baktığını gördüm. Uyarınca da terbiyesiz bir ifade ile "Yapacak birşey yok" cevabını aldım. Biliyorum sizler de benzer olaylar yaşıyorsunuz.
O kadar yazacak şey var ama... Biliniz ki bir gazeteci olarak hepimiz birer sağlık çalışanı kadar bilgi sahibi olduk. Medya bu alanda yeterince uyarı görevini yapıyor. Ancak yetmiyor. Bakınız aylar sonra sil baştan yeniden başa döndük ve sokağa çıkma yasakları yeniden başladı ve böyle giderse daha ağır tedbirler uygulanacak, bunu ben demiyorum en yetkili kişilerin açıklamaları böyle. 1928 yılında savaştan yeni çıkmış yaralı aslanın kurduğu Hıfzıssıhha Enstitüsü'nün 1997 yılında aşı üretimine neden son verdiğine ve kapatıldığına bir kafa yoralım hele... CRT HABER MERKEZİ

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!