VİRÜS ARTIK HER YERDE! Oğuz Topaçoğlu | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Gündem VİRÜS ARTIK HER YERDE! Oğuz Topaçoğlu

VİRÜS ARTIK HER YERDE! Oğuz Topaçoğlu

7 ay önce     Gündem 0
VİRÜS ARTIK HER YERDE! Oğuz Topaçoğlu

VİRÜS ARTIK HER YERDE!

Oğuz Topaçoğlu

Bir gazeteci olarak; daha doğrusu kamu görevi yapan bir gazeteci olarak 11 Mart tarihinden buyana aralıksız Covid-19 ile ilgili yazıp uyarı görevimi yaptığıma inanıyorum.
"Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir" atasözümüzdür. Keza "Görünen köy kılavuz istemez" Bazen haftada iki kez olmak üzere, bir başka konuya değinmeden sadece virüsle ilgili sürekli yazdım ve uyardım, uyardım. Sonuç, atasözlerimizde olduğu gibi tamamen rehavete kapılıp kurallara uyma sorumluluğumuzu yerine getirmediğimiz için sil baştan yasaklar geldi, yenileri yolda... Virüs artık her yerde... Cansiperane mücadele veren Sağlık ordumuzla cephenin ön saflarındaki komutanımız Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, noktayı koydu. Mutasyona uğrayan virüsün bulaş riski ve vaka artışları artık çok ciddi boyutlarda... Böyle giderse kısmi yasakların yerini genel yasak uygulaması alabilir.
Aylardır uyarılar yaptık, yapıyoruz. Son olarak çember daralıyor, yasaklar yeniden gündeme gelebilir uyarısında bulunduk. Sonuç, her birimiz üzerimize düşen görevi layıkı ile bireysel olarak yerine getirmediğimiz için, ortada artık daralan çemberde kalmadı ve topyekûn risk altindayiz. Mersin örneğinden hareketle kendi payıma ifade edeyim, kentimizde artık hiçbir yer güvende değil. Ünlü marketler zincirlerinden birinde kasadaki görevliye ve üstü açık sebze-meyve reyonundaki kişiye maskelerinin neden çenelerinde olduğunu soruyorum cevap yok. Ama sizlerin rehavete kapılmanız yüzünden ömürleri hastanede maskeli geçen sağlık çalışanları hayatlarından oluyor.
Mutasyona uğrayan virüs artık daha tehlikeli ve bulaş riski çok daha hızlı ve çok daha fazla... Başlığa virüs artık kapımızda demeye dilim varmadı, çünkü benim hâlâ umudum var. Hani Türk sinemasının ünlü aktörü Cüneyt Arkın ustamızın alay konusu olan "Dünyayı kurtaran adam" filmi vardı ya, siz alayı sürdürün bakalım. Dünyayı kurtaran adam" gerçek oldu. Bunu ben demiyorum, Alman gazeteleri diyor. Türk doktor Uğur Şahin ve doktor eşi Özlem Türeci için diyorlar. Ne diye biliyor musunuz? 10 ay gibi kısa sürede Covid-19 aşısını bulduklari için. Usta bir gazeteci ağabeyimizin dediği gibi enseyi karartmayalım. Kalın sağlıcakla. CRT HABER MERKEZİ

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!