ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR... Oğuz Topaçoğlu | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR... Oğuz Topaçoğlu

ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR... Oğuz Topaçoğlu

9 ay önce     Köşe Yazıları 0
ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR... Oğuz Topaçoğlu

ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR...

Oğuz Topaçoğlu

Bu yazıyı kaleme aldığım sırada; Kırklareli Belediye Başkanı Sayın Mehmet Siyam Kesimoğlu'nun 2.kez Covid-19'a yakalandığı açıklaması haberlere düştü. Başkan, tüm kurallara elinden geldiğince uyduğu halde yakalandığını açıklıyordu. Türkiye'de hemen hemen herkesin adını ezbere bildiği Prof. Dr. Mehmet Ceyhan da geçtiğimiz haftalarda Covid-19'a 2.kez yakalanlara dikkat çekmişti ve bu haber Ceyhan hocanın açıklamasını doğruluyordu, hemde birinci ağızdan.

Kırklareli Belediye Başkanı Sayın Siyamoğlu 2.kez karantinaya alındığını açıklıyor ve tehlikeye dikkat çekiyordu. Yine Mehmet Ceyhan hocamız, o umudumuzu bağladığımız aşının bile önlemsiz dolaşmamızı sağlayamayacağını söylüyordu. Demek ki bu musibet virüse karşı mücadele bireysel değil topyekün olmalıydı. Bu topyekün mücadeleye de sağlık ordumuzun başındaki kahramanımız, sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, ta işin başında dikkat çekmişti.
Başlangıçta alınan tedbirlere uyumla ölüm vakasının dünya ile kıyaslandığında yok denecek kadar az sayılara kadar çekildiği halde erken kış döneminde bu sayı artmıştı. Yine bugün yapılan açıklamada bu sayı 92 olarak verildi. Dikkatinizi çekerim, İzmir depreminde kaybettiğimiz vatandaşlarımızın sayısı, Covid-19'dan iki günde kaybettiğimiz vatandaşlarımızdan az.
Artık sözün bittiği yerdeyiz kendi payıma, söyleyecek son sözüm rehavete kapılmayalım; maske, mesafe ve temizlikten oluşan şu en basit tedbirlerimizi elden bırakmayalım. Kalın sağlıcakla. CRT HABER MERKEZİ

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!