BIZ GİDERİZ TERSİNE... Oğuz Topaçoğlu | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları BIZ GİDERİZ TERSİNE... Oğuz Topaçoğlu

BIZ GİDERİZ TERSİNE... Oğuz Topaçoğlu

5 ay önce     Köşe Yazıları 0
BIZ GİDERİZ TERSİNE... Oğuz Topaçoğlu

BIZ GİDERİZ TERSİNE...

Oğuz Topaçoğlu

Geçen haftaki yazımın başlığı "Herkes gider Mersin'e" idi. 11 Mart tarihinde (artik Covid-19'la ilgili yazılarımın yıldönümü olacağından) musibet virüsle ilgili yazılarımı sonlandıracağımı yazmıştım. Gelin görün ki, Mersin riskli iller arasında olmaya devam ediyor, hattâ en son turuncudan kırmızıya yani haritada en yüksek riske sahip iller arasında yerini almıştı bile... Inanın bir gazeteci olarak yazmaktan yoruldum, bu ne menem aymazlıktır, gevşekliktir. Mersin Yazarlar Derneği'nin yayın organı 4 Mevsim dergisinde yer alan yazımın ardından, bu defa Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği'nin yayın organı Maki dergisinde de bir yazım yayınlandı. Cumartesi günü ilk kez açılan derneğimizden dergiyi edinmek istedim. Ancak gelin görün ki Mersin sokakları geçit vermiyor.

Demek ki bizim söyleyecek sözümüz kalmamış. Esnaf kan ağlıyor, insanlar evine ekmek götürme derdinde; yazıktır, günahtır. Gerçekten sözün bittiği yer. İstiklâl Marşı şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy'un dediği gibi, "Ya Rab, kurtulur bu millet göster tek muzice, bir utanma hissi ver gaip hazinenden bize"

Daha yazacak çok şey vardı, ancak dedim ya sözün bittiği yerdeyim. Düşünün 8 Mart Kadınlar Günü hazırlığındayken Atatürk'ün Kurtuluş meşalesini ateşlediği Samsun'da bir gün önce kadına şiddet uygulanıyor ve canımızı yakıyordu. Türk basının efsane gazetecilerinden Çetin Emeç'in ölüm yıldönümü bugün; ancak medyada benim gibi mesai arkadaşlarının dışında yeterli anma maalesef yok. Dedim ya sözün bittiği yer... Kalın sağlıcakla... CRT HABER MERKEZİ

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!