Ceyhan Sevdalısı Başarılı Hemşerilerimizi Hep Birlikte Tanıyalım; Cumali Çek, Kimdir? | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları Ceyhan Sevdalısı Başarılı Hemşerilerimizi Hep Birlikte Tanıyalım; Cumali Çek, Kimdir?

Ceyhan Sevdalısı Başarılı Hemşerilerimizi Hep Birlikte Tanıyalım; Cumali Çek, Kimdir?

5 ay önce     Köşe Yazıları 0
Ceyhan Sevdalısı Başarılı Hemşerilerimizi Hep Birlikte Tanıyalım; Cumali Çek, Kimdir?

Ceyhan Sevdalısı Başarılı Hemşehrilerimizi Hep Birlikte Tanıyalım;

Cumali Çek Kimdir?

 
20 Mart 1950 Yılında Adana Suluca’da doğan yazar, ilk, orta ve Lise eğitimini Ceyhan’da tamamladıktan sonra, 1967 yılında girdiği Hacettepe Üniversite’si Matematik Bölümü’nden Yüksek Lisans diploması alarak 1972 yılında mezun oldu. Türkiye Bilişim Teknolojileri sahasında özel ve kamu kesiminde teknik, idari ve üst yönetim kademelerinde 25 yıl sürdürdüğü görevi sırasında, ulusal ve uluslararasında birçok projede aktif rol alan yazar, 1998 den itibaren yaklaşık yirmi yıl süreyle Azerbaycan’da özel şirketlerde üst düzey yönetici olarak çalıştı.
Yazarın, iki cilt olarak okuyucu ile buluşturulması düşünülen bu ilk eserinden başka, henüz yayınlanmamış çok sayıda şiir, öykü ve araştırma raporları ile “Çukurova’dan Bir Karaoğlan” adlı roman çalışması da yayınlanmayı beklemektedir.
 
Sanatın bir çok dalı ile yakından ilgilenen Ceyhan Sevdalısı Cumali Çek, roman türünde yazdığı kitabı ile bir ilke imza attı.
Gerçek yaşam hikayelerinden esinlenerek kaleme aldığı “ZOR YILLARIN GÜZEL ÇOCUKLARI” isimli kitap
Toplumsal sorunlara ve Çocuklar üzerinde bıraktığı etkilere kitaplarındaki karakterler aracılığı ile değinen Cumali Çek, roman türünde yazdığı yeni kitabında, Malatyalı, çoban Seydi’nin serüveni ile
geçen hayatları konu alıyor.
 
Çevre koşullarının ve aile hayatının bir insanın yetiştirilme sürecindeki etkilerinin gerçek yaşam hikayelerinden ilham alınarak anlatıldığı kitap, toplumun çözüm bulmak için uğraştığı konulara daha yakından bakılmasını sağlıyor.Okuyucuda empati duygusu oluşturarak hayatın zorlu koşullarını; birbiri ile ilişkili konular ve kişiler üzerinden betimliyor.
Anahtar niteliğinden bilgiler barındıran bu kitap çok ses getirecek ve kitab'ın hak ettiği üst sıralarda yerini alacağına yürekten inanıyoruz.
 
Geçmişten günümüze ışık tutacak olan bu kitap'ın gelirlerinin de, kimsesiz çocuklar yararına bağışlanması taktire şayandır.Bu kitap geleceğin yoksul çocuklarına derman olacağına inanıyoruz.Bu Romanı okuyun ve okutun.Kitap isteme;(0539) 510 21 17
#CRT MEDYA Olarak,Ceyhan Sevdalısı hemşehrimizi tebrik ediyor,Sağlıklı ve mutlu uzun ömürler diliyoruz. CRT HABER MERKEZİ
    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!