CEYHANLI TOLUNAY TEKMEK YILMAZ GÜNEY’İN YOLUNDA! | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları CEYHANLI TOLUNAY TEKMEK YILMAZ GÜNEY’İN YOLUNDA!

CEYHANLI TOLUNAY TEKMEK YILMAZ GÜNEY’İN YOLUNDA!

2 yıl önce     Köşe Yazıları 0
CEYHANLI TOLUNAY TEKMEK YILMAZ GÜNEY’İN YOLUNDA!

CEYHANLI TOLUNAY TEKMEK YILMAZ GÜNEY’İN YOLUNDA!

Adana, Ceyhan ve Türkiye'nin gururu… Tolunay Tekmek, Yılmaz Güney’in baş kalan yerini, doldurmaya mı çalışıyor? Urfa'nın Siverek ilçesinde çekilen, Tolunay’ın yazdığı ve yönettiği “Pembe Kimlik” 5. Uluslararası kısa belgesel filimi, festivalinde 111 ülkenin katıldığı yarışmada 1. Olan ve ödül alan, kısa belgesel filmi, 14. Aralık Cumartesi, saat 23:00’ da TRT belgesel TV kanalında seyirci ile buluştu ve çok büyük beğeni kazandı.

“Tolunay Tekmen’i, CRT Haber gazetesinde, başkanım Şahin Özeri’n yapmış olduğu haberde gördüm ve iletişime geçtim. Gümüşhane, Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü, 4. Sınıfta okuduğu bilgisine ulaştım. Telefonla aradım, “Abi sana ne gönderim,” dedi. Ben de “hiçbir şey gönderme, müsait olduğunda İstanbul’a geldiğinde görüşelim,” dedim. Neler yapacağımızı anlattım, Tolunay’da danışmanı, Dr. Öğr. Üyesi Burak Türten’e anlatmış, o da İstanbul’a gitmesini söylemiş. İki gün sonra Tolunay’la Beşiktaş ta buluştuk ve CRT Tv, Kartal Kalesinden Sesleniş. 15 dakika çekimizi ve gazete için röportajımızı yaptık.

Tolunay; Ceyhanlı Arif Tekmek'in oğlu, Remzi Gök'ün Resim Tekmek, Ayhan Tanır ve Reşit Tekmek'in yeğeni, olan Tolunay Tekmek, Marmaris kısa Film Festivalinde Belgesel Dalında ödül alarak, Ceyhan'ın ve Türkiye’nin gururu oldu.

5. Uluslararası Marmaris Kısa Film Festivalinde ödüller sahiplerinin buldu. Bu yıl 111 ülkeden toplam 3238 filmin başvuru yaptığı ödül töreni Armutalan Kültür Merkezinde gerçekleşti. Törenin açılış konuşmasını yapan Festival Direktörü Şeref Öztürk; “Bu yıl festivali takip etmek için, yurt içi ve yurt dışından yüzlerce sinemaseverin Marmaris’e geldiğini, bu durumun kültür ve sanat turizmini önemli ölçüde etkilediğini dile getirdi. Ayrıca Öztürk, festival kapsamında Uluslararası yeni projelere imza atma kararının alındığını belirtti. Festivalde; Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü Perihan Savaş kucaklarken, Sinema Emek Ödülü Meriç Başaran’ın oldu. 51 ülkeden 100 filmin sinemaseverlerin beğenisine sunulduğu festivalde; Kurmaca dalındaki birincilik ödülünü Aylin filmiyle Ozan Yoleri kucaklarken, Belgesel dalındaki ödülün sahibi Pembe Kimlik filmiyle Ceyhanlı Tolunay Tekmek oldu.

Tören'de Tolunay Tekmek, yaptığı konuşma da, Yönetmenliğini yaptığım “Pembe Kimlik” adlı belgesel filmimiz 5. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivalinde En İyi Belgesel Film Ödülü aldığından dolayı çok heyecanlı olduğunu belirterek," Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Yönetmen: Tolunay Tekmek. Görüntü Yönetmeni: Abdurrahman Demir. Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Burak Türten, herkese teşekkür ediyorum iyi ki varsınız," dedi. Bizde buradan CRT Medya adına emeği geçen herkese, başarılarının devamını diliyoruz.

GENÇ ROMAN YAZARI CANAN ÖGET

Üçüncü kitabı çıkan, genç yazarımız Canan Öget’ti biraz tanıyalım… Merhaba! Ben Canan Öget, İstanbul doğumluyum ve Beşiktaş'ta yaşıyorum, takım olarak Beşiktaşlıyım, aynı zamanda tabii ki bütün takımlarımıza Süper Lig'de başarılar diliyorum, gönlüm her zaman Beşiktaş'tan yana olsa da... Eğitim konusuna gelince önce Halkla İlişkiler ve ardından İşletme Fakültesi okudum. Yazı hayatıma çocuk kitaplarıyla başladım ancak profesyonel anlamda aşk ve macera romanlarıyla adımı duyurdum.

İlk romanım "Kiralık Sevgili Dükkanı" komedi dolu çılgın bir aşk macerasını sitcom dizi tadında anlatıyor. Birbirinden ilginç ve eğlenceli karakterler barındırıyor ve hiç sıkılmadan okunabilecek akıcı bir kitap. İkinci romanım "Haylaz Prens" ise 21.Yüzyılda sıra dışı bir peri masalını tüm gerçekliği ile gözler önüne seriyor. 29 yaşında İngiliz Kraliyet Ailesi'nin bir üyesi olduğunu öğrenen Edward'ın eğlenceli ve sıra dışı prens olma serüvenini ele alıyor. Okuyuculara entrika, macera ve tutkulu bir aşk hikayesi sunuluyor.

Üçüncü kitabım ise 6-10 yaş arası minik okurlarıma hitap eden fantastik bir masal kitabı. İki kardeşin masal perisiyle gizli bir diyara yaptıkları yolculuk sonucunda öğrendikleri güzel davranışlar anlatılıp vurgulanıyor. Çocukların hayal dünyasını geliştirmeye yönelik eğitici ve öğretici hoş bir kitap. Gelecekteki hayalim ise günün birinde kitaplarımın film olduğunu görmek. Hayatta benim için en anlamlı şey ise düzenli olarak beslediğim sokak hayvanları. Onlar için de ileride maddi durumum el verirse 7/24 kalacakları içinde veteriner hekiminde olduğu özel ve lüks bir barınak inşa ettirip bunu ülke geneline yaymak. Kitaplar ve hayvanlar hayatımın özetidir. Bizde buradan CRT Medya adına Tolunay Tekmek ve Canan Öget’e yolunuz aydınlık, bahtınız açık ve başarılarının daimi olsun diyoruz…

Değerli okuyucularımız, gazetelerimize vermiş olduğunuz desteğiniz ve ilginizden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Esen kalın, Allah’a emanet olun. (Beşiktaş Çınar Gazetesi) Sayın Şahin Özer, Organizatörlüğünde CRT Medya’dan izinsiz kullanılamaz. Araştırmacı yazar Ertan Yılmaz

 

 

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!