CORANA VE HAFIZA-İ BEŞER... Oğuz Topaçoğlu | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları CORANA VE HAFIZA-İ BEŞER... Oğuz Topaçoğlu

CORANA VE HAFIZA-İ BEŞER... Oğuz Topaçoğlu

1 yıl önce     Köşe Yazıları 0
CORANA VE HAFIZA-İ BEŞER...  Oğuz Topaçoğlu

CORANA VE HAFIZA-İ BEŞER...

Oğuz Topaçoğlu

İlk ölüm vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden bugüne (5 ay olmuş, dile kolay) son aylarda da haftada iki kez olmak üzere yazılarımda sadece Corana uyarılarına yer veriyorum. Bence, bu mânâda bir ikinci yazar olduğunu sanmıyorum. İlk gün işin ciddiyetine binaen bir söz vermiştim ve onu sürdürüyorum işte... Maske taktığım ilk günlerde karşılaştığım müstehzi bakış, hâttâ gülümsemeler hâlâ gözümün önüne geliyor ve ben aynı hırsla bu insanımsılara karşı halkımı uyarmaya devam ediyorum, edeceğim de. Çünkü adı üstünde muallim, yani öğretmen, aynı zamanda yazar, şair Muallim Naci'nin de dediği gibi "Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür" yani insan unutur! Unutmasaydı onca uyarıya rağmen musibet virüs ile mücadelede başa baş kalmazdık. Yani özetle vaka sayısı ile iyileşen sayısı aynı kalmazdı. Yani sağlıkçıların dediği gibi stabil durum. Sağlık Ordumuzun Başkomutanı Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, son açıklamasında yine bu konuya dikkat çekerek uyarıda bulundu. Vaka sayısı binin altına düştü, ama durum "stabil" ve bu sanıldığı gibi iyi anlama gelmiyor.
Oysa, Orhun Abideleri'nde ne diyordu bilge atamız Bilge Kağan, "UNUTMA". Evet, ne diyordu Atamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Nutuk'un sonunda "Beni unutmayınız" İşte büyük Türk milleti olarak musibet viruse karşı mücadelede ilk günlerdeki gibi yine örnek olabiliriz. Ancak maske-mesafe kuralını unutmayıp, uyarak elbette... Formül bu kadar basit: MASKE ve FİZİKSEL MESAFE. Temizlik mi dediniz, o zaten senin imanında var.

Bir önceki yazımda, millet olarak bu mücadelenin ikinci kurtuluş savaşımız olduğunu söylemiştim. Laboratuvarda üretilmiş olsun ya da olmasın bu tarafi beni ilgilendirmiyor. Ben bu görünmez ve sinsi düşmana karşı mücadelemizi "azim ve kararlılıkla" sürdürmektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "benim en büyük zenginliğim" dedigi büyük Türk Milletinin bir ferdi olarak" bize düşeni yapmaktır.
Kalın sağlıcakla... 

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!