GÜRBAZ İYİ BİR EĞİTİMCİ, İYİ BİR ADANA CEYHAN SEVDALISI... | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları GÜRBAZ İYİ BİR EĞİTİMCİ, İYİ BİR ADANA CEYHAN SEVDALISI...

GÜRBAZ İYİ BİR EĞİTİMCİ, İYİ BİR ADANA CEYHAN SEVDALISI...

1 yıl önce     Köşe Yazıları 0
GÜRBAZ İYİ BİR EĞİTİMCİ, İYİ BİR ADANA CEYHAN SEVDALISI...
GÜRBAZ İYİ BİR EĞİTİMCİ, İYİ BİR ADANA CEYHAN SEVDALISI...

Fanatik bir AdanaDemirsporlu olan Turgut Gürbaz, hayaline kavuşmasına üç hafta kaldı. Başarılı, mütevazı, beyefendi ve Adana Ceyhan sevdalısı Turgut Gürbaz, Futbolun bir evresenlik,
kardeşlik ve Centilmenlik olarak görüyor. Bu arada Eğitimci olmaktan da gurur duyuyor, öğrencilerini eğitimde olduğu gibi Sosyal etkinliklerde bir arkadaş gibi davranıyor.Korona günlerinde elinde hortum ve paspas okulunu temizliyor. Peki bunu Ceyhan'da yapan kaç müdür var.! Parmağının ucuyla gostereceğin kadr az. Turgut Gürbaz hocam boş zamanlarında evlatlarıyla vakit geçiriyor. Tarla sürüyor,zamanının çoğunu eğitime veriyor. Kahve kültürü yok illede Spor, illede Spor. Tam bir Adana Ceyhan Sevdalısı, iyi de bir fanatik.
Adana Demirspor'un Erzurum maçı öncesi Dev bayrağı Ceyhan Anadolu lisesi Caddesine astı.

Fanatik bir AdanaDemirsporlu olmasına rağmen, Adana Demirspor, Adanaspor ve Ceyhan'ın milli takımı Ceyhanspor flamaları nı da, makamına ve okul duvarında da, eksik etmiyor.
Turgut hocam'a CRT MEDYA Olarak Nasıl bir şeydir fanatizm? Dediğimizde;
Fanatizm ile holiganizm birbirine geçmiş iki kavram, bu nedenle evet fanatiğim derken biraz durup düşünmek gerekiyor, çocukluktan gelen bir sevgim ilgim var Adana Demirspor’a, fanatik bir taraftarın tüm özelliklerini taşıyorum, ancak şu an yaptığım meslek fanatizm kavramıyla örtüşmüyor çünkü ben bir eğitimciyim. Fanatik bir insan objektif olmakta, zaman zaman doğru karar vermekte zorlanır duygu çok fazla ön plana çıkar bu nedenle eğitimcilerin fanatiklikten uzak durmaları gerekir, ancak bunun gerçeğe yansımasını çok fazla göremiyorum maalesef, işin içinde insan ve dolayısıyla duygular olduğu sürece kavramlar birbirine karışıyor bu da zaman zaman hayatımıza yansıyor, ben kendi anlayışımda mümkün olduğunca olaylara objektif yaklaşmaya, fanatikliği bir tarafa bırakmaya çalışıyorum bunu da tahmin ettiğimden daha iyi yapabildiğimi düşünüyorum.
Adana Demirspor'a olan Sevdam Adanaspor'a da, Ceyhanspor'ada kalbim aynı çarpıyor. Adanamızda Süper lig'de bir temsilcimizin olmasını kim istemez?..
Bizim Adana Ceyhan hiçbir yere benzemez, havası, suyu, kebabı, sıcağı... Bu saydığım noktalar insanların yaşantısına direkt olarak yansıyor, dolayısıyla tribün kültürüne de yansıyor. Tribünlerden yükselen ilginç ve eşi benzeri görülmemiş “bireysel” tezahuratlardan, hazırlanan pankartlara ya da insanların takımlarına olan bağlılığını gösterme şekillerine Adana Ceyhan gerçekten çok farklı. Ben Adana Demirspor'un antranmanına Öğrencilerimi de görürdüm. Türkiyenin en iyi sunucusu Erdoğan Arıkan'ı ve en iyi yorumculsrını da getirdim.
Bence Futbola çok farklı bakış açıları da var bir futbol maçını gerçekten bir eğlence veya sosyal faaliyet olarak gören ve bu doğrultuda davranan insanların sayısı oldukça fazla bu da insanın en sevdiği sosyal faaliyeti ailesiyle birlikte yapabilme lüksünü ve mutluluğunu sağlıyor. Belki de en gıpta ettiğim nokta takımlarının ligdeki durumu ya da hangi ligde yer aldığına bakmaksızın, tribünleri dolduran, destek veren taraftarların olması. üç haftamız kaldı mangalları hazırlayıp,
Demirspor ve Ceyhansporun şampiyonluklarını birlikte kutlayacağız. CRT MEDYA

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!