İSTANBUL’DA CEYHANLILAR DERNEĞİ 1500 ÖĞRENCİYE BURS VERDİ! | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları İSTANBUL’DA CEYHANLILAR DERNEĞİ 1500 ÖĞRENCİYE BURS VERDİ!

İSTANBUL’DA CEYHANLILAR DERNEĞİ 1500 ÖĞRENCİYE BURS VERDİ!

2 yıl önce     Köşe Yazıları 0
İSTANBUL’DA CEYHANLILAR DERNEĞİ 1500 ÖĞRENCİYE BURS VERDİ!

 

İSTANBUL’DA CEYHANLILAR DERNEĞİ 1500 ÖĞRENCİYE BURS VERDİ!

CRT MEDYA, İstanbul Kartal’da. Ceyhan Dernek Başkanı Salih SÖZER davetlilerle ilgilendi ve konuşmalar yaptı: “Saygıdeğer hemşerilerim, sevgili dostlarım ve hanımefendiler hoş geldiniz. Ceyhan'ın Kurtuluşunun 98. Yılı anısına İstanbul'daki Ceyhan Kültür ve Dayanışma Derneği olarak geleneksel Nogay çaylı sabah kahvaltımızı İstanbul çevresinden gelen tüm Sevgili Ceyhanlı dostlarımızın katılımı ile 5 Ocak 2020 Pazar günü burada toplandık, bu çok gurur ve memnunluk verici bir tablo diyerek konuşmasına devam etti.

Bu kahvaltıda tüm Ceyhanlıların bir arada olması gerçekten bizleri çok memnun etti, tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum”, dedi. Bunun yanında Ceyhanlı Kartal Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Adem UÇAR Kartal’da hemşerileriyle bugün de olduğu gibi yine bütünleşti ve kucaklaştı, kahvaltıya katılan davetlilerin masalarını tek tek dolaştı, herkesle tek tek ilgilendi ve hoş geldiniz dedi. Devamında ise burada olmamız konudaki değerli görüşlerini aktardı, arkasından duygusal sıcak ve sevecen bir kısa konuşma yaptı.                                                                                                                                                                   

SALİH SÖZER YOLDAKİ ENGELLERİ BİRLİKTE KALDIRALIM                                                                                                              

“Saygıdeğer hemşerilerim ve yardım sever dostlar. Yoldaki engelleri kaldırmak, akıl, mantık bilim ile olduğu, aynı zamanda, çalışma yardımlaşma ile pekiştiği tartılmazdır.  Bu amaç ile her yıl olduğu gibi bu yıl da ekonomik sıkıntıları gidermek için öğrenci kardeşlerime burs vermeye devam ediyoruz. Bu güne kadar burs verdiğimiz öğrenciler arasında çok sayıda mezun bulunmaktadır. Desteklerinizin devamı ile bu sayının artacağı kuşkusuzdur. İnanıyorum ki bu artış kültürümüze hizmet yolunda daha başka pek çok engelli ortadan kaldırılacaktır. Bugün birlikte diktiğimiz fideler gelecekte fazlası ile meyvesini verecektir. Bu zorunlu fakat bir o kadar saygıdeğer hizmet için kaygı duyan, sorumluluk duyan, taşın altına elini koyan;

Şükrü ABAOĞLU, Bilgen AÇIKGÖZ, Çağatay AKÇALI, Ahmet Tayfun AKDOĞAN, Mehmet Ali –Serap AKKAYA, Sümer AKMAN, Fikri ALDATMAZ, Ahmet ARI, Dilek AYDOĞMUŞ, Hasan AYRANCI, Turhan AYBEK, Mustafa AYVERDİ,  Müzeyyen BALKAŞ, Özkul BAZ, Veysel BÜYÜKYİĞİT, Fatmanur- Mehmet ÇİFÇİ, Hatice Belgin ÇOBANLI, Hüseyin DENEÇ, Duran DİNÇ, Hayri DOĞAN,  Hayrı DOLAPCI, Durdane DURU, Erkan EKEN, Bahattin ERDİNÇ, Mehmet-Ahsen EROĞLU, Tamer ERKAL, Ali Cemal ERKAL ve Ailesi İrem GENÇ, Baykal GÜNER, Gökan-Esra GÜREKAN, Ergün İSTANBULLU, Abdurrahman KATITAŞ, Şahin KATITAŞ, Güler KARATAŞ, Cavide ve Nurettin KOÇ, Mustafa KOÇ, Hayrı MALAZ, Berna-Mustafa ORAN, Nazan-Muzaffer ÖNÜR, Aydan-Güven ÖZYURT, Abdi PESOK, Sevim SIDAR, Salih SÖZER, İnanç Asım SÖZER Anıl Suat TERLİKSİZ, Hakan TOPSAKAL, Gülüzar TOHUMOĞLU, Hamdi TURHAN, Olcay-Oktay TURAN, Recayi TURHAN, Mehmet-Selda UĞURLUAY, Mehmet ULU, Esin UZEL, Ali ÜREL, Mahmut YELMİ, Handan YİĞENOĞLU, Hüseyin YOLAÇ Ailesi ve YELMİ, Handan YEĞENOĞLU, Hüseyin YOLAÇ, Ailesi ve isimlerini açıklamayan Ceyhanlılara ve Ceyhan dostlarına teşekkürü bir borç biliriz.”,  “Saygıdeğer hemşerilerim, derneğimizin son 20 yılında 1500’ü aşkın öğrenciye burs vermiştir.

Önümüzdeki 2020 öğretim yılında kursiyerlerine yine burs verilecektir. Bu dönemler için müstakil bir burs bütçesi oluşturulmuş olup, bu doğrultuda Türkiye İş Bankası A.Ş Teşvikiye İstanbul Şubesi / 1074 -264197 Nolu (IBN TR67 0006 4000 0011 0740 2641 97) Hesap açılarak burs bütçesi ile dernek bütçesi birbirinden tamamen ayrılmışlardır. Bu bütçedeki ödenek, doğrudan doğruya ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıldığı için, Zekât ve Fitreler gönül rahatlığı ile burs olarak verilebilir. Bunun yanı sıra, ihtiyaç sahibi öğrencilerin derneğimize yönlendirilmelerini hususu da önem arz etmektedir. Bu konuda da yardımlarınızı rica ederim. Yapacağınız her türlü yardım için, hem derneğimiz, hem de öğrencilerimiz adına şükranlarımızı sınarız,” dedi. İsmini yazamadığımız 500‘ü aşkın davetli katıldı. “Bir öğrencinin, sizde yanında olur musunuz” Dernek Adresi: Poyraz sok. Poyraz Ap. No: 4 D. 11 Harbiye/İstanbul

Tel: 0212 296 65 26 Fax: 0212 296 65 27. Yönetim kurulu Başkanı Salih SÖZER, Başkan Vk. Muzaffer ÖNÜR, Başkan Yard. Dr. Av. Ali ÜREY, Sekreter Mehmet ULU,  Sayman Ahmet ARI, Ahmet TALİ, Bülent PESOK… Dr. Mehmet BAŞ, Fatma KOPAN YILMAZ, Güngör COŞKUN ve Hamdi TURAN… İş insanları Uğur GÜRÜ BeyBaba Kebap, yazarlarımız Ertan YILMAZ, sanatçılarımız Burhan TAŞKIN, öğretim görevlisi Doç. Dr. Iris MENDONÇA, Pro. Dr. Bilge DONUK ve saygı değer vatandaşlarımız katılımı ile geçekleşti. Bizde buradan CRT HABER ve BEŞİKTAŞ ÇINAR Gazeteleri adına; tüm katılımcılara çok teşekkür ediyoruz. Bu birliğin-beraberliğin, dayanışmanın ve mutluluğun Ceyhanlılara tekrarını Allah nasip etsin diyoruz… Değerli okuyucularımız, Esen kalın, Allah’a emanet olun. Sayın Şahin Özer, Organizatörlüğünde CRT Medya’dan izinsiz kullanılamaz. Araştırmacı yazar Ertan Yılmaz.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!