KADİR GÜL (Raftaki Kramponlar) | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları KADİR GÜL (Raftaki Kramponlar)

KADİR GÜL (Raftaki Kramponlar)

11 ay önce     Köşe Yazıları 0
KADİR GÜL (Raftaki Kramponlar)

KADİR GÜL (Raftaki Kramponlar)

Sporun efsanesi Ceyhanlı Kadir Gül'ü CRT MEDYA Şahin Özer kalemine aldı.
1993 yılında Ceyhangücü spor kulübünde futbol hayatına başlayan Kadir Gül; ilk sene yıldız kümede oynadıktan sonra fiziğinin de iyi olmasının etkisiyle hem B genç, hem A genç, hem de amatör takımda aynı anda oynamaya başlayınca önce Adana Gençlerbirliği spor kulübünün transfer listesine girmiş, Adana'da A gençte birçok gole imza atınca o dönemin Ceyhan Spor Hocası Gürsel Atay tarafından keşfedilir ve 15 yaşında Ceyhan Spora imza attı.İki sezon Ceyhanspor formasını terletirken CRT haber olarak gazetemizde de haberle gündeme getirmiştik. 1998 yılında Genç Milli Takıma çağırıldı ve üçüncü maçta talihsiz bir sakatlık geçirerek ayak bileği kırıldı. Aylarca futboldan uzak kalan Kadir Gül; iyileşir iyileşmez tekrar Ceyhan Sporda forma şansı buldu. 1999 yılında ise Çanakkale Dardanel ve Kocaelispor'un da transfer listesinde olduğu halde tercihini Ankara'da üniversitesini kazandı.18 yaşında Petrolofisi Spor Kulübüne transfer oldu. Petrolofisinde Başarılı bir sezon geçirdikten sonra ikinci lig ekiplerinden Önce Ankara Asaş Sporla anlaştı ancak, Asaş Sporun ligden çekilmesinin ardından Kardemir Karabükspora transfer oldu ve dönemin teknik direktörü Ali Kemal Denizci'nin gözdesi oldu. Takım kötü gidince Ali Kemal Denizciyle birlikte Kardemir Karabükspordan ayrıldı.Daha sonra Demir Çelik Divriği Spora transfer oldu.Sezon sonu Ankara Demirspor'la anlaşan ancak kendisine taahhüt edilenler gerçekleşmeyince, amatörlüğe dönüş yaptı. Ankara'nın en güçlü süper Amatör takımı olan Pursaklar Belediyesine transfer oldu ve takım kaptanlığı yaptığı sezonda Pursaklar Belediye Sporun üçüncü lige çıkmasında en büyük etken oldu. Aynı zamanda Ankara'da Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde üniversite hayatına devam etti.Bu süreçte Kazan Belediyespor, Kalecik Belediyespor, Ostim Sporda da oynadı. iki yıl üst üste 40'ın üzerinde gol atarak Ankara da,gol kralı oldu. 2002 yılında Ankara ASKF ve TSYD' nin belirlediği en iyi sporcular listesinde yılın Futbolcusu seçildi. Üniversiteden hemen sonra Polislik mesleğine girdi. Gaziantep Polisgücü ve Polis milli takımlarında oynadı.
Peki Kadir Gül Şimdi ne yapıyorsun?
Adana Büyükşehir Belediyesi Spor Dairesi Spor Müdürlüğünden,Adanamızın sportif başarısı için ve sporun gelişmesi için Adana Büyükşehirde Gençlik ve Spor Şube Müdürü olarak başladığım hizmetlere Sarıçam Belediyesi Spor İşleri Müdürü olarak devam ediyorum.Tüm Spor Adamları Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı, Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Adana İl Başkanlığı, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Adana Şubesi Başkan Vekilliği, Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktayım.Ceyhan'da ve Bölgemizde Türk Sporuna hizmet eden,abilerimizi ve kardeşlerimizi yıllardır gündemde tutan bizim gibi Spor adamı olan Şahin Özer abime,özellikle Raftaki Kramponlardan dolayı teşekkür ediyor,bu vesile ile Futbol hocalarımıza,Spir adamlarına,Sporcu abilerime ve kardeşlerime,kısacavherkese selam ve Saygılarımı Sunuyorum.
Bizde Sporun içinde olan bir ailenin mensubu olan Kadir Gül'ün dayısı Ceyhan'da Futbolun Kralı yüzlerce genci Türk Sporuna kazandıran Naci Kuyumcu dayısı,kuzeni Turan Kuyumcu Türkiye de çok önemli kulüplerde oynadı ve iz bıraktı.Diğer kuzenler de Spor sevdalısı dayıları,babası tam bir Spor tutkunu.Kadir ise çok yönlü adam gibi adamdır inşallah bozulmadan basamakları ve çıtayı hep yükseklerde tutmasını diliyor,Ailesi ve Sevdikleri ile birlikte Sağlıklı ve mutlu bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.
Hazırlayan
CRT MEDYA Şahin Özer.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!