KIRMIZI ALARM/TAM KAPAN... Oğuz Topaçoğlu | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları KIRMIZI ALARM/TAM KAPAN... Oğuz Topaçoğlu

KIRMIZI ALARM/TAM KAPAN... Oğuz Topaçoğlu

9 ay önce     Köşe Yazıları 0
KIRMIZI ALARM/TAM KAPAN... Oğuz Topaçoğlu
KIRMIZI ALARM/TAM KAPAN...

Oğuz Topaçoğlu

11 Mart tarihinden buyana pandemi döneminin en yüksek ölüm vakası bu hafta sonu 82 olarak açıklandı. Ülke genelinde kırmızı alarm verilirken, 81 ilde kısıtlamalar artırılırken, belirli zaman aralıklarında sokağa çıkma yasakları geldi. Her 8 dakikada bir kişinin öldüğü ileri sürülürken; özellikle Çukurovamızda yani Mersin, Osmaniye ve Adana'mızda Covid-19 vakalarında yüzde 100 artış olduğu ifade ediliyor.
Sağlık ordumuzun başındaki komutanımız, kahramanımız Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, sağlık ordumuzun ağır yük altında olduğunu ifade ederken; yoğun bakım servislerinin yüzde 75 doluluk olduğu hatta 2. kez hastalığa yakalananların bulunduğunu öğreniyoruz. Bütün bu acı açıklamaların sonucu; "hatt-ı müdafa yoktur, sath-ı müdafa vardır, o satıh bütün vatandır" diyerek seferberlik ruhuyla hareket edip, hepimizin kişisel izolasyonumuzu sağlamamız gerekir. Belirli saatlerde yasakmı geldi, bizler zorunlu olmadıkça bu yasak saatlerinin dışında da sokağa çıkmayalım.

"Tedbirlere uyarsak kısıtlamalar olmaz" diyor Sağlık Bakanımız ve ekliyor; "Hepimiz tedbirlere uymak zorundayız; bu kişisel bir tercih değil, toplumsal zorunluluktur"
Dediğim gibi buradan çıkarılacak mana, seferberlik ruhudur. Mecbur kalmadıkça sokağa çıkmayalım ve kendimize sosyal izolasyon uygulayalım. Ha bu arada unutmayalım, yine bilim adamlarının son açıklamalarına göre, Covid-19'un da etkisiyle tüm dünya insanlık tarihinin en zor kışını yaşayacak. Onun için de "kendi tam kapanmamızı" sağlayalım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk döneminde ilk uçak fabrikamızı kuran Kayseri ilimiz, yine gereğini yaptı ve Covid-19 aşısında sona yaklaştı. Bu da benim aylar önce bu köşede yazdığım "Türk aşısı yolda" diye ifade ettiğim, ümit ettiğim büyük müjdenin gerçekleşmesidir. Haydi hayırlısıyla... Kalın sağlıcakla... CRT HABER MERKEZİ

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!