YENİ YILDA YENİ UMUTLAR! Oğuz Topaçoğlu | Beşiktaş Çınar Gazetesi 
Köşe Yazıları YENİ YILDA YENİ UMUTLAR! Oğuz Topaçoğlu

YENİ YILDA YENİ UMUTLAR! Oğuz Topaçoğlu

8 ay önce     Köşe Yazıları 0
YENİ YILDA YENİ UMUTLAR! Oğuz Topaçoğlu

YENİ YILDA YENİ UMUTLAR!

Oğuz Topaçoğlu

O nasıl bir yıldı öyle, bazıları için "rüzgâr gibi geçmiş" olabilir, ancak benim gibiler için "kabus" gibiydi. Bir gazeteci olarak tüm çabalarıma, uyarılarıma rağmen geniş ailem üzerinde yeterince koruyucu olamamıştım. Tüm aile korona musibeti sınavından geçti; yaşadığımız kaosu, acıyı biz biliriz. Ateş düştüğü yeri yakarmış. Geniş ailemizden 3 aylık yeğenim Dora'yı koparıp aldı bu musibet.
Umutsuz yaşanmıyor. Aşı konusunda tereddütler vardı, ancak hepsi boşa çıktı ve yeni yılın ilk dakikalarında aşı müjdesini aldık. Gönül isterdi ki (başkalarına el açacağımıza) bu aşıyı 1928 yılında kurucu liderimiz, atamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurdurduğu (1996 yılında da kapattırılan) Hıfzıssıhha Enstitüsü keşfetsin. Her neyse, daha herşey bitmiş değil. Yeni yıl yeni umutlar ve taze bir başlangıçtır ve zararın neresinden dönersek kârdır diye de bir atasözümüz vardır.
Daha fazla geç kalmadan 3 ana maddeyi behemehâl hayata geçirmek zorundayız. Bunu ben değil, bilim adamlarımız söylüyor. Bunlardan ilki "Su", ikincisi "Gıda", üçüncüsü de "Aşı" dır. Hani tam da yerli ve milli olanından... Hiçbir şey için geç değil, ancak daha geç kalmaya tahammülümüz yok, böyle bir lüksümüz yok. Işte su kaynaklarımızın, barajlarımızın durumu ortada. Çocukluğumuzda Konya tahıl ambarımızdı, öyle öğretmişlerdi ve de öyleydi de... Kanada nere, ithal mercimek nere. Gökte uçan kuşun sağlığını dert edinen, kuşlar için "Gurabayı Laklakan" hastaneleri açan o büyük ecdadımızdan utanmalıyız. Sonuç olarak lakırdıyı uzatmadan "Hazırlıklı olmayı başaramayanlar, başarısızlığa hazırlıklı olmalıdır"derler ya... Musibet virüse karşı cansiperane mücadele eden sağlık ordumuzun başında bulunan Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca "2021 umarım salgını bitireceğimiz yıl olur" diyor. Duamız budur. Yeni yılda yeni umutlarla kalın sağlıcakla... CRT HABER MERKEZİ

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!